• Свеж
Попречен Ветер М Т Кал Терен ЛТ33Х12, 50Р 118к Е Лесна Гума За Камиони

Попречен Ветер М Т Кал Терен ЛТ33Х12, 50Р 118к Е Лесна Гума За Камиони

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Crosswind M/T LT33 X12, 50 R18 118 Q eoverviewa теренски гуми, Crosswind M/T е наменет за употреба на Џипови, лесни камиони и Теренци и се одликува со агресивна шема на шарите што ја подобрува влечната сила и управувањето со перформансите надвор од патот. Плитките централни жлебови со силни блокови на рамената ја штитат гумата од пункции, чипови и други оштетувања, а блокот на шарата широк М/Т стави повеќе гума на земја за да го зголеми држењето на неасфалтираните патишта. Оптимизирани жлебови за подобра безбедност во влажни услови. Силни блокови на рамената за супериорна отпорност на пункција. Шипките обезбедуваат дополнително држење на влажните површини. Дизајниран за употреба на Џипови, лесни камиони и Теренци. Агресивната шема на шарите ја подобрува влечната сила надвор од патот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Тојо Опен Кантри А Т ИИ П275 65Р 114Т Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Тојо Опен Кантри А Т ИИ П275 65Р 114Т Гума

Отворената Земја A / T ii е гума за сите терени која е идеална за Теренци и пикапи со целосна големина благо

DEN 2.00
Купер Дискаверер Х Т 245 65Р С Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Купер Дискаверер Х Т 245 65Р С Гума

Возете со доверба во сите временски услови користејќи ја Оваа Гума За Откривање Купер 245 / 65Р17...

DEN 1661.12
Купер Дискаверер СР Ол-Сезона 225 55Р 99Х Гума Одговара: Форд Бегство Титаниум Приклучок Хибрид, 2014-Доџ Патување Крстопат
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Купер Дискаверер СР Ол-Сезона 225 55Р 99Х Гума Одговара: Форд Бегство Титаниум Приклучок Хибрид, 2014-Доџ Патување Крстопат

Ова го максимизира контактот со шарите со површината на патот за подобро да го фати патот, значително зг

DEN 2.00