• Свеж
Самостојна Комерцијална Машина За Производство На Мраз-90 килограми Мраз Во Ресторани, Барови, Домови

Самостојна Комерцијална Машина За Производство На Мраз-90 килограми Мраз Во Ресторани, Барови, Домови

Buyers rating:
DEN 5247.84

Од стоката

② Внатрешноста Е составена од облога за вбризгување пп за храна со дебелина од 2,5 мм, која има силна отпорност на удар и добра цврстина. ① Високата пумпа за вода е погодна за непречено пумпање вода, обезбедувајќи стабилно работење на машината.1" (48 х 38 х 84 см) Содржина На Пакетот 1 Х производител на коцки мраз 100 Лб/24х 2 Х ледени топки 1 х пумпа за одводнување 1 Х Филтер За Вода 1 х влез на вода 1 х излез на вода 1 х упатство за употреба бренд и моќен Компресор За брзо правење мраз, Еден Циклус ЗА САМО 8-15 МИНУТИ И до 100 килограми мраз За 24 Часа. Моќниот компресор обезбедува сигурни перформанси и помала потрошувачка на енергија пониска. ② [Потешко] Опремен со премиум филтер за вода, повеќе кристално чисти и поцврсти Коцки Мраз излегуваат со стандардна големина од 0,9"*0,9"*0,9", без облаци и можат да џвакаат. ① [Подобро]шестстраниот слој од циклопентанска пена ефикасно ја изолира надворешната топлина и обезбедува подобра изолација, спречувајќи топење на коцката мраз.Опис на производот 100 ФУНТИ/24 ЧАСА Комерцијален Производител На Мраз комерцијален производител на мраз опремен со интелигентен лцд контролен панел со копчиња што се јасни на прв поглед. ① Автоматско Чистење : функцијата за чистење со едно копче ги чисти сите цевки и послужавници, за да се осигура дека коцките мраз се чисти и немаат мирис. ① Професионалната електрична дренажна пумпа може ефикасно да ја испушти водата од стопениот мраз—Вграден, самостоен или под-шалтер. ② Вградени сини светлосни ленти, коцки мраз се попогодни за набудување. ● Топки За Мраз, црево за водоснабдување, приклучок за водоснабдување и црево за одвод на вода, се што ви треба е смислено обезбедено. Само бидете сигурни дека секогаш имате излез за вода во близина на вашата машина. ② Прилагодување На Резервацијата И Дебелината На Мразот : ако ви требаат коцки мраз еден по еден, само прилагодете ја дебелината на мразот. ①ПОПОГОДНО-Вкупната големина на производителот на мраз е 19, 68х14, 76х32, 75 инчи и 33 килограми капацитет за складирање мраз. ●АВТОМАТСКО ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ДЕБЕЛИНАТА И ДЕБЕЛИНАТА на МРАЗОТ-Автоматскиот лцд-панел јасно покажува различни функции. ② Процес на правење Мраз и ги следи дефектите, целосно автоматско, едноставно и ефикасно работење. Статусот на машината се следи во реално време и функцијата за автоматско откривање открива проблеми со работата кога машината престанува да прави мраз.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

VEVOR110v Комерцијален Производител На Мраз lbs 24H со lbs Bin И Електрична Пумпа За Одвод На Вода, Проѕирна Коцка, Конструкција
  • Свеж
Оценка на купувачите:

VEVOR110v Комерцијален Производител На Мраз lbs 24H со lbs Bin И Електрична Пумпа За Одвод На Вода, Проѕирна Коцка, Конструкција

Материјал Од нерѓосувачки Челик Изграден со долготраен нерѓосувачки челик, машината за мраз има елеган

DEN 1.67