• Свеж
Гејтс К Серпентин Појас Одговара изберете: 1992-ПОНТИЈАК ГРАНД АМ, 1992-ОЛДСМОБИЛ ОСТВАРУВАЊЕ

Гејтс К Серпентин Појас Одговара изберете: 1992-ПОНТИЈАК ГРАНД АМ, 1992-ОЛДСМОБИЛ ОСТВАРУВАЊЕ

Buyers rating:
DEN 2349.92

Од стоката

Увоз или домашен, автомобил или камион, секое возило може да зависи од супериорниот квалитет На Портите Прецизно вклопување на микро-V ремените. Со напредна технологија која одговара на големината НА ОЕ, конструкцијата и материјалите, Гејтс Микро-В обезбедува оптимални перформанси на возилото.Микро-V ремените обезбедуваат врвни оперативни перформанси додека даваат највисока достапна вредност.Ги исполнува или надминува сите спецификации Од Оригиналниот Производител На Опрема.Дизајниран за макари со мал дијаметар, безделници и за употреба со (или без) автоматски затегнувачи.Специјалните конструкции на ременот ја елиминираат бучавата од ременот, ја намалуваат загубата на напнатост и ги решаваат проблематичните апликации за погон.Користи напредни материјали како Fiмидни Влакна кои се наоѓаат во елеци отпорни на куршуми и МАТЕРИЈАЛИ ОТПОРНИ НА пукнатини и топлина.Единствена форма мелење на секој поединечен појас обезбедува прецизна димензионална контрола.Ги исполнува или надминува Sae J1459, SAE J2432 и Sae J1596 спецификации.Гејтс-Управувано Од Можноста Серпентина Појас.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дополнителен Погонски Ремен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Дополнителен Погонски Ремен

Специјално дизајниран за тешки апликации за камиони, автобуси и теренска опрема Апсорбира нормални уда

DEN 344.80
Гејтс Фхп Низок Коњ-Моќ V-Појас
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Гејтс Фхп Низок Коњ-Моќ V-Појас

Гејтс Труфлекс VПојасите се препорачуваат за тревник и градинарска опрема со помала моќност, погони за �

DEN 0.33
Дополнителен Погонски Ремен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Дополнителен Погонски Ремен

Заменски појас за најсложените погони на моторот Поради термичките сили, овој променлив засечен појас �

DEN 383.84
Дополнителен Погонски Ремен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Дополнителен Погонски Ремен

Специјално дизајниран за тешки апликации за камиони, автобуси и теренска опрема Апсорбира нормални уда

DEN 691.04