• Свеж
Лесна Нега Фергал Лента Тркач Килим, 2 '3 6, Сина Слонова Коска

Лесна Нега Фергал Лента Тркач Килим, 2 '3 6, Сина Слонова Коска

Buyers rating:
DEN 1275.20

Од стоката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Лесни Карекласични Теписи Со Современ Стил Луксузниот изглед класичната уметност на килим е прекрасно заробена во семејните килими на Колекцијата Лесна Нега. Фалејќи се со класични обрасци и стил на наследство, Килимите За Лесна Нега и даваат елегантен стил на секоја просторија. Направени со користење на меки, издржливи синтетички предива за долготрајна убавина со многу дизајни кои се перат во машина. Боја : Сина/Слонова Коска. Големина : 2' 3" х 6 ' Тркач. Моќта Се Појави Во Индија. Висина купот : 0.39 во. 60% Полипропилен, 40% Јута. Подлога од латекс, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Машина За Перење. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.