• Свеж
Хистоар Ду Солдат: Овластено Издание

Хистоар Ду Солдат: Овластено Издание

Buyers rating:
DEN 352.96

Од стоката

(Музичка Продажба Америка). Во ова авторитативно ново издание На Драмското Ремек-дело На Стравински, Хистоар Ду Солдат, издавачите се обидоа да ги рационализираат сите различни, а понекогаш и спротивставени, измени направени од композиторот за време на неговиот живот. Ова издание е за сите кои имаат интерес за големите музички ремек-дела на дваесеттиот век. За читање, играње и танцување во два дела. Постигна гол за кларинет, фагот, корнет, тромбон, виолина, двоен бас и перкусии. Хистоар Ду Солдат( Приказна За Војниците) : Овластено Издание.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Борци Тела П
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Борци Тела П

Што се случува кога машините ги учат луѓето да танцуваат? Танцовите видео игри ги трансформираат искуст

DEN 0.33
Фрлање Фризби на Сонце: Книга За Бек
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Фрлање Фризби на Сонце: Книга За Бек

Во време во рок и поп историјата кога скоро сѐ беше направено порано, малку уметници се покажаа како нем�

DEN 312.32
Основната Библиотека На Алфред Бањо: Основниот Метод На Алфред Со 5 Жици: Најпопуларниот Метод За Учење Како Да Се Игра
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Основната Библиотека На Алфред Бањо: Основниот Метод На Алфред Со 5 Жици: Најпопуларниот Метод За Учење Како Да Се Игра

Основниот 5Стринг Бањо Метод 1 на алфред ја продолжува Алфред Музичката традиција на лесна за употреба, �

DEN 0.33
Џон Ленон-Моќ на Луѓето: Хитови
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џон Ленон-Моќ на Луѓето: Хитови

(Пијано / Вокал / Гитара Уметник Песна) Објавена во 2010 година за да се совпадне со 70тиот роденден на поран�

DEN 2.00
Нора Џонс-Дојди Со Мене
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Нора Џонс-Дојди Со Мене

(Пијано / Вокал / Гитара Уметник Песна) Дојди Со Мене го украде шоуто На Греми Наградите, освојувајќи неве

DEN 1.67
Модерен Виолончело Метод, Одделение
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Модерен Виолончело Метод, Одделение

Чекорпочекор метод напишан за почеток на виолончело студенти од која било возраст, со или без наставник

DEN 2.00
Современи Дуети На Дизни
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Современи Дуети На Дизни

(Пијано Дует) 8 одлични Дизни дуети за едно пијано, четири раце! Наслови : Вечно (Од Убавицата И Ѕверот) Ка�

DEN 201.60
Блуз Џез : Џез Омилени
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Блуз Џез : Џез Омилени

(Џез Игра Заедно) За употреба со сите Инструменти Бб, Ио, Ц и Бас Клуч, Серијата Џез Игра Е крајната алатка

DEN 1.00
Вовед Во Пост-Тонската Теорија
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Вовед Во Пост-Тонската Теорија

Класичното истражување на теренот, преуредено за нова генерација студенти Сега објавено Од Нортон, Вов�

DEN 2002.08
Можеш Да Се Научиш На Бенџо На Уво
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Можеш Да Се Научиш На Бенџо На Уво

Многу музичари, вклучително и некои кои се технички доста напредни, никогаш не се отцепуваат од печатен�

DEN 249.92
Познати Латински Хитови
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Познати Латински Хитови

Популарни латински хитови организирани за пијано; без текстови (Пијано Соло Песничка) Сега ажурирана во

DEN 216.48
Пијано со пет Прсти: Селекции од Колекцијата На Принцезата На Дизни Вол. 1: Музиката На Надежта, Соништата И Среќните Завршетоци
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Пијано со пет Прсти: Селекции од Колекцијата На Принцезата На Дизни Вол. 1: Музиката На Надежта, Соништата И Среќните Завршетоци

(Книга Со Пијано Со Пет Прсти) Оваа прекрасна колекција содржи аранжмани за пијано со пет прсти од седум

DEN 201.60
Водич За Гроздобер И Класичен Стил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Водич За Гроздобер И Класичен Стил

Гроздобер и модерни класици сведочат за уникатна личност и автентичен, индивидуален стил Автомобили и �

DEN 879.36