• Свеж
16 OD 3 4 ID 3 8 T Hale Wood Fretwork прободен тавански медалјон, бреза

16 OD 3 4 ID 3 8 T Hale Wood Fretwork прободен тавански медалјон, бреза

Buyers rating:
DEN 2.67

Од стоката

Оригинални архитектонски производи од дрво со векови се користат во домови и комерцијални простори. Ништо не дава богатство и топлина како нашите медалјони од таванот на дрво од дрво. Прецизниот ласерски материјал нуди сликар или дамни тенки дрвени фурнир, има резби со филигран со јасни, детални работи за исекување. Нашите медалјони од еден вид ја покажуваат природната убавина на дрвото со неспоредлив квалитет и едноставна инсталација. Направете совршена изјава со повеќе од 20 уникатни прободени дизајни за избор од 7 видови дрвени и 2 дебелини. Чисти и модерни дизајни, стручно ласерско исечено дрвен фурнир над јадрото на МДФ . Уметничко, комплементарно парче до какво било светло или користете како шармантен wallиден декор. Достапно во оценка на боја и 6 убави завртки за дрво за да се координираат со секој стил на дизајн. Еден-на-еден вид, дрво финиш нуди исклучителна топлина и детали во геометриските и обрасците за движење. Мазна, конзистентна површина со убави обрасци на жито.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

16 OD 1 2 id 1 4 P Wigan тавански медалјон, две
  • Свеж
Оценка на купувачите:

16 OD 1 2 id 1 4 P Wigan тавански медалјон, две

Нашите колекции на таванот медалјон се моделираат по оригинални историски обрасци и дизајни...

DEN 897.28