• Свеж
Starfire Solarus AP 245 70R 110T Гума За Сите Сезони

Starfire Solarus AP 245 70R 110T Гума За Сите Сезони

Buyers rating:
DEN 1872.96

Од стоката

Гумата Starfire Solarus AP All-Сезона 245/70 R17 110 T има остри аголни централни блокови кои се дизајнирани да ја подобрат влечната сила на нечисти патеки, патишта со чакал и обработливо земјиште, додека сепак обезбедуваат силни перформанси на патот. Дизајниран за секаква намена, способност за сите терени со цела сезона на влечење додека обезбедува Тивко возење. по прифатлива цена. Starfire Solarus AP доаѓа со одлична гаранција од 50.000 милји. Starfire Solarus AP е гума за сите терени за пикапи со целосна големина и разни Теренци. Гума За Сите Терени. Широките анти-хидроплански жлебови од секоја страна помагаат да се исфрли водата од гумата, што ја подобрува влажната влечна сила и отпорноста на хидропланирање. Влажното и снежното влечење се зајакнува со рабови за гризење со целосна длабочина или ?сите сезонски голтки?. Тивката цик-Цак шема на шарите го нарушува протокот на воздух низ шарата што ја намалува бучавата за Тивко возење. М+С Оценет (кал и снег). Произведено Од Компанијата Купер Тир И Гума. СТАНДАРДНА ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЈА 50.000 МИЛЈИ / 80.000 КИЛОМЕТРИ ГАРАНЦИЈА.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Starfire Solarus HT LT215 85R 115R Гума За Сите Сезони
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Starfire Solarus HT LT215 85R 115R Гума За Сите Сезони

Поставувањето на блокот на рамото на дизајнот на шарата, со поставување на пиење, успева да ја подобри с�

DEN 1782.56