• Свеж
Еделброк Виктор Серија Вентил Покрие Дишење

Еделброк Виктор Серија Вентил Покрие Дишење

Buyers rating:
DEN 7071.20

Од стоката

Капак На Капакот на вентилот Дишење9мм Влезно Бело И Хромирано Масло Капа За Дишење - Капак На Вентилот За Дишење-Вентил За Покривање На Вентилот Дишење - 9мм Влез-Бел и Хром. Карактеристики : Содржат Ефикасен Филтер. Заробува Маслена Пареа. Спречува Контаминација На Моторниот Простор. За Возила Контролирани Пред Загадување Или Размена На Мотори Или Употреба На Трка. Кога дизајнирате и продавате производи со најдобри инженерски перформанси во светот, мора да имате ригорозна програма за тестирање. Зошто? Без соодветно тестирање, не постои начин да застанете зад вашиот производ со доверба. Затоа секој производ што го дизајнираме и продаваме Во Еделброк е тестиран и одобрен од инженерите На Еделброк во реална светска средина на најсовремена опрема. Нашите три компјутеризирани диноси на моторот со Супер Проток се способни да измерат 11 одделни променливи на моторот до брзина од 12.000 вртежи во минута. За 2007 година, додадовме нов супер Проток SF902 мотор dyno. Тој е целосно автоматизиран и програмабилен за симулирање на различни ситуации на возење и е опремен со софтвер Виндин за најновата опрема за тестирање. За подесување во реалниот свет, тука е нашиот модел НА Супер Проток SF-840 dyno на шасијата со вртложна струја што може да издржи до 1.000 кс на тркалата и брзини од 200 милји на час. Кога ќе заврши целото тестирање, резултатите се оценуваат, а делот ги помина сите критериуми за изведба, тогаш, и само тогаш, производот се смета за подготвен за производство. Овие прецизни процедури за тестирање се применуваат на целата Линија Еделброк за перформанси тоа е загарантирано. Возилата за тестирање еделброк се управувани од инженерите И вработените Во Еделброк за да добијат чувство за "реалниот свет" за подобрувањата во перформансите. Нашите производи се исто така тестирани и користени од професионални тимови и возачи на тркачки автомобили. Работата со овие талентирани поединци е само уште едно продолжување на нашиот процес на истражување и развој значи, кога велиме "докажани перформанси", навистина го мислиме тоа! Врвните тркачки тимови во сите форми на мотоспорт се потпираат На Еделброк за да произведат делови на кои можат да сметаат за победа на трки и првенства. Понатаму истакнувајќи ја нашата посветеност кон тркачката заедница, Еделброк е единствениот производител на резервни колектори лиценциран од наскар.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Unipaws Мачка Ѓубре Бо Комплет Со Мат, Приватност Мачка Бања, Легло Бо Скриени, Миленичиња Гајба Со Цврста Дрвена Структура,
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Unipaws Мачка Ѓубре Бо Комплет Со Мат, Приватност Мачка Бања, Легло Бо Скриени, Миленичиња Гајба Со Цврста Дрвена Структура,

ДАДЕНА ПРИВАТНОСТ ЗА МИЛЕНИЧИЊА : На Домашните Миленици им треба свое безбедно место каде што можат да ј

DEN 2.33
Кујна Запечатена Храна Запечатена Свежа Торба За Чување Запечатена Кеса Може Да Биде Микробранова Загреан Фрижидер Замрзнувач
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Кујна Запечатена Храна Запечатена Свежа Торба За Чување Запечатена Кеса Може Да Биде Микробранова Загреан Фрижидер Замрзнувач

30 ПАРЧИЊА запечатена храна запечатена свежа торба за чување запечатена кеса може да биде замрзнувач во

DEN 1.33
Кошница Виси Складирање Ѕид Ткаени Корпи Плетен Organizан Кујна Организаторите Овошје Саден Цвет Лук Зеленчук Градина
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Кошница Виси Складирање Ѕид Ткаени Корпи Плетен Organizан Кујна Организаторите Овошје Саден Цвет Лук Зеленчук Градина

Опис Дали барате практичен организатор на сарафани? Оваа ткаена корпа за складирање е специјално подго�

DEN 287.84
Мишел Сереин Дами Види MWW21A000046
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мишел Сереин Дами Види MWW21A000046

Случај од нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик нараквица Роуз златотон бирање Швајцарско кварцно дви

DEN 1919.84
Сет на клип за клип на Claw Claw, 2-пакет
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Сет на клип за клип на Claw Claw, 2-пакет

Чувајте го своето омилено updo на место со овие премногуслатки клипови од Claw од Wonder Nation Изберете од забавн

DEN 2.33