• Свеж
Урбан USB C ДО USB C кабел 6.6 ft 7A 100W, 1Pack, USB 2. За Да Напишете Ц Кабел За Полнење Брзо Полнење ЗА Улефонски Оклоп 5G, MacBook Pro , Samsung Galaxy S21 S22 S23, Pixel, Switch, LG И Многу Повеќе

Урбан USB C ДО USB C кабел 6.6 ft 7A 100W, 1Pack, USB 2. За Да Напишете Ц Кабел За Полнење Брзо Полнење ЗА Улефонски Оклоп 5G,

Buyers rating:
DEN 159.52

Од стоката

Зошто Да Го Користите ОВОЈ USB Во USB C Кабел Од Урбанкс? Новиот дизајн на кабел СО LED дисплеј поставува нов стандард за брзо полнење и доаѓа со револуционерната испорака НА супер брзо полнење 7 A 100 W, која може да ја надополни Samsung S22 Ultra до 89% за само 35 минути. Брзо наполнете ја 16-инчната Macbook Pro до 38% за 30 минути-58% побрзо од кабелот ОД 60 W. Овој кабел поддржува One Plus најновите протоколи искриват полнење. Најсовремен чип За е-маркер за најбрзо полнење ОД 100 W што е и сигурно и безбедно. Компатибилен со целиот Прекинувач и USB C паметни телефони, таблети и лаптопи. Сите Macbooks и ДРУГИТЕ USB-C лаптопи се компатибилни со овој 7a 100w супер USB-a ДО USB-C кабел. Тие обезбедуваат 58% побрзо полнење од типичните кабли ОД 60 W, полнејќи Го Macbook Pro 16 " до 38% за 30 минути. Со стапки на пренос од 480 mbps, можете брзо да префрлите неколку филмови, албуми или целосни сезони на вашето омилено телевизиско шоу. СО USB ПОРТА 7 A 100 W, може да ги полни сите USB c уреди со максимална брзина, вклучувајќи ги најновите macbook Pro/Air, i Pad Pro и Switch. ЗА да ве поддржи, УРБАНКС обезбедува 3-годишна гаранција за целата своја стока. Овој Адаптер е нашето најбрзо решение за полнење. И тоа е паметно. Вграденото, посветено коло за полнење обезбедува ефикасно управување со топлината и дисипација за да го одржите телефонот ладен додека се полни 3,3 стапки USB до USB C 7 A 100w Кабел, 1pack Енергија : 100w (Max) Присутен : 7 A (Max) 7 A 100 W Супер Брзо Полнење : LED-Дисплејот USB ДО USB C брза поддршка за полнење на кабелот за полнење до pd 100 W/7 A со максимална моќност на полнење. Што може да наплати повеќето типови Уреди Ц, вклучувајќи телефони, таблети, компјутери и многу повеќе. целосно полнење За Macbook Pro 13 во околу 2,5 h. 480mbps Пренос Со Голема Брзина : брзината На пренос на податоци Од типот А До Типот Ц за брзо полнење до 480 Mbps. Двонасочен пренос на брзина на податоци на фотографии, филмови и датотеки за да се обезбеди брзо полнење. Паметен Чип за е-маркер : Вградениот Чип За Е-Маркер Вграден Кабел За Полнење Тип Ц, чип За Е-Маркер за да помогне во стабилизирање на струјата и напонот го штити вашиот уред за безбедно полнење и брзо полнење. LED Дигитален Дисплеј За Напојување : USB C Кабел ЗА Полнење СО LED дисплеј ЗА напојување, се прикажува моќност за брзо полнење во Реално време, со визуелен дизајн, моќност за полнење и го следи статусот на вашиот уред во реално време. Ве молиме користете ја портата СО LED Дисплеј за да го поврзете вашиот уред (лаптоп/телефон или други). Максималната излезна моќност на кабелот за податоци е 100 W, но вистинската излезна моќност варира поради излезната моќност на вашите уреди за полнење и полначи. Издржлив И Флексибилен Кабел : издржливиот Најлон Кабел За Полнач А До Ц Брзо Полнење може да се свитка произволно. Конекторот има задебелен врат, цврст и силен за подолг работен век. 10 пати потрајни од оригиналниот USB-C кабел. Издржува повеќе од 50.000 ригорозни тестови за свиткување во нашата лабораторија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.