• Свеж
Професор Долга Коса - Ракови Фиеста-ЦД

Професор Долга Коса - Ракови Фиеста-ЦД

Buyers rating:
DEN 0.67

Од стоката

Професор Долга Коса - Ракови Фиеста-ЦД Веројатно најдоброто од сите многу албуми Долга Коса депилирана за време на неговото враќање. Неверојатно тесна комбинација со три рога И Д-р Џон на гитара со задоволство го поддржува Професорот на секој чекор од патот додека го преработува "Плачот кон Мене" На Соломон Бурк и Ја Фатил "Целата Лота Љубов" На Домино во сопствената неизбришлива слика и рика, јоделс и свирка прекрасни преработки на сопствените стари "Голем Шеф" И "Ќелава Глава."- Бил Дал ,vи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Под Капакот
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Под Капакот

Објавувањето ПОД КОРИЦИТЕ ќе содржи многу Класични Карпи најнезаборавни хитови од 1970тите Лицата, Патув

DEN 235.36
Оригинална Традиционална
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Оригинална Традиционална

2016 ослободување Оригинални Традиционални марки Сини Автопати 11 студио напор во нивните 22 години заедно

DEN 286.08
Рајнет л ' оранез-Патримоин Мјузикл-ЦД
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Рајнет л ' оранез-Патримоин Мјузикл-ЦД

Рајнет Л ' Оранез, е родена Во Тиарет (Алжир) во 1915 година Слепа на двегодишна возраст, таа успеа да го нау�

DEN 1.33
Во Живо Од Остин Тексас
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Во Живо Од Остин Тексас

Иако Елиза Гилкисон е родена во Лос Анџелес, Тексас сака Да ја тврди како своја Можеби тоа е затоа што не�

DEN 2.67
Сјае Како Злато
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Сјае Како Злато

2003 реиздавање на 1999 компилација на нивните понова кариера карактеристики 32 песни вклучувајќи 8 песни на

DEN 311.52
Џим Адкинс - Само Чилин-ЦД
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џим Адкинс - Само Чилин-ЦД

Џим Адкинс е наградуван текстописец / гитарист од областа централна ВА Тој има освоено девет награди на

DEN 2.00
Виторија Апартман [2CD И 1DVD]
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Виторија Апартман [2CD И 1DVD]

Виторио Апартман е дело од 12 дела, структурата инспирирана од 12те мерки на блузот Марсалис го користи им

DEN 1.00
Замав Оди Дикси
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Замав Оди Дикси

Дигитално ремастерирано и проширено издание на овој албум од 1956 година од џезот велики...

DEN 213.44
Космички Фанк И Духовни Звуци
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Космички Фанк И Духовни Звуци

2012 колекција од џез / Фанк / Соул музичар Додека Смит го направи својот прв албум како лидер, тој имаше до�

DEN 239.84
Achин и Шакин
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Achин и Шакин

Може да се слушне скршеното срце во фразата На Банди, која го поканува слушателот во најинтимните искус�

DEN 248.00
Не Ме Сакаш
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Не Ме Сакаш

Пјер Зонзон соработува Со аранжерите Патрик Леви И Франк Дона на авантуристички електрохаус римејк на �

DEN 271.84
Концерт За Пијано И Оркестар Во Мала Оп
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Концерт За Пијано И Оркестар Во Мала Оп

Роберт Шуманс Концерт за Пијано и Оркестар Во Малолетничка, Оп 54 во изведба на Руската Филхармонија Орк�

DEN 181.28
Последниот Човек Стои
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Последниот Човек Стои

2015 од блузот велики Без разлика дали пејачот и гитарист Седел Дејвис е буквално Последниот Човек Што Ст�

DEN 207.84
Каква Ноќ
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Каква Ноќ

Долго познат по своите големи баладиринг, Деловите се исто така најдолготрајни R најдобрите балади за ш�

DEN 0.67
И Ако Нашиот Бог Е За Нас
 • Свеж
Оценка на купувачите:

И Ако Нашиот Бог Е За Нас

Крис Томлин се враќа со својот многу очекуван нов албум И АКО НАШИОТ БОГ Е ЗА НАС, кој го прикажува новио�

DEN 3.00