• Свеж
Саботер: Играта Изгубени Рудници

Саботер: Играта Изгубени Рудници

Buyers rating:
DEN 215.84

Од стоката

Во далечните краишта на шумата има стари, одамна заборавени рудници преполни со злато, сребро и скапоцени камења кои се зрели за земање. Затоа, соберете го вашиот џуџест клан и започнете да градите патека до рудниците. Но, внимавајте, еден од рудниците го чува змеј, а шумските патеки се исполнети со тролови, стапици и други пречки што ќе треба да работите заедно за да ги надминете. Но, најголемите закани доаѓаат одвнатре-непознатиот диверзант на вашиот тим работи за другиот тим, а себичните џуџиња се само надвор за себе. Оваа друштвена игра верзија На Саботер се базира на класичната игра на играта со карти, со многу нови функции што ја прават привлечна и предавничка, како оригинална. Содржините вклучуваат : 46 Картички За Патеки, 23 Акциони Картички, 12 Картички За Богатство, 10 Џуџести Картички, 10 Џуџести Токени, 14 Шумски Токени, 1 Змеј Токен, 10 Џуџести Парчиња За Играње, 10 Штандови За Играње, 1 Табла За Игри, 32 Токени За Победа, Илустрирани Инструкции. За 3-9 играчи. Се препорачува за возраст од 10 и повеќе години. Произведено Во Кина. Сосема нова состојба во оригиналното пакување. Избришете ја со сува или влажна крпа. Предупредување : Опасност Од Гушење-Содржи мали делови кои не се погодни за деца под 3 години.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Принцови Од Фиренца
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Принцови Од Фиренца

Доживејте го златното доба на Ренесансата Преземете ја улогата на шеф на италијанска аристократска дин

DEN 767.84
Бреинтопија Стратегија Картичка Игра
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Бреинтопија Стратегија Картичка Игра

BRAINTOPIA е Брз Мозочен Бендер составен од осум различни предизвици кои го тестираат вашиот ментален фокус,

DEN 2.00
Меѓу Ѕвездите: Амбасадорите
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Меѓу Ѕвездите: Амбасадорите

Со цел да помогнат во изградбата на нивните вселенски станици, секоја трка формираше тим амбасадори за �

DEN 2.00
Игрите на FoxMind, правилата за мнозинство
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Игрите на FoxMind, правилата за мнозинство

Со мнозински правила од Fox Mind Games, ќе ви бидат поставени најразлични комични прашања, со одговорите што с�

DEN 3.33
Gladius International Bubblegum Family Game
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Gladius International Bubblegum Family Game

Bubblegum е одлична игра за да им помогне на децата да ги развијат своите вештини за набудување, внимание и м�

DEN 2.67
Барби Игра Со Карти
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Барби Игра Со Карти

Тоа е забавна, брза игра со карти што ја сакате сега со иконски ликови од Светот На Барби! Играчите се трк

DEN 317.12
Панда Забава Игра На Табла
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Панда Забава Игра На Табла

Помош панда пополни својата кошница во оваа вештина и акција игра која е совршена за мали деца и семејст

DEN 319.52
Игротека Мајка Овци Игра
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Игротека Мајка Овци Игра

Стратешка игра за градење огради за целото стадо! Тие се слатки, тие се меки, и тие се на слобода! Бидете п

DEN 319.52
Воен Брод Забава Во Бегство Игра
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Воен Брод Забава Во Бегство Игра

Играјте круг од вашата воена игра во секое време, насекаде со овој прекрасен сет! Удобните, самостојни к�

DEN 319.52
Игра На Табла калико, Наградувана Стратешка Игра, Шијте Го Вашиот Јорган За Да Освоите Поени, Семејна Забава, Возраст Од 8+,
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Игра На Табла калико, Наградувана Стратешка Игра, Шијте Го Вашиот Јорган За Да Освоите Поени, Семејна Забава, Возраст Од 8+,

Калико е загатка плочкапоставување игра на јоргани и мачки! Во Калико, играчите се натпреваруваат да го

DEN 3.00