• Свеж
2. Кт Брилијантен Круг Намалување Симулирани Тиркизна 14к Жолто Злато Пасијанс Прстен СЗ 4.25

2. Кт Брилијантен Круг Намалување Симулирани Тиркизна 14к Жолто Злато Пасијанс Прстен СЗ 4.25

Buyers rating:
DEN 11983.68

Од стоката

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брилијантност. Секое парче е критички дизајнирано и внимателно изработено како дел од нашето најсовремено производство на ликовен накит, кое се наоѓа во широк спектар на стилови и лабави камења, кои се разликуваат од природни, до лабораториски создадени и симулирани камења. . . Главниот камен. Камењата што Ги продава Клара Пучи се вистински Скапоцени Камења.Информациите дадени во врска со сечењето, јасноста и големината на нашите камења се автентични.Со повеќе од 30 години искуство, нашите одлични оценки и прегледи на клиентите се директен резултат на нашите високо ценети производи и услуги.Исечете : скапоцен камен, форма или аспекти, што го прави сјај.Боја : боја-одделение, почнувајќи од безбојни до различни нијанси.Јасност : Состојба на скапоцени камења измерени со присуство (или недостаток) на мали недостатоци.Карат : тежина или маса на камен'ô : вкупна тежина на карат (CTW)Вистински Скапоцени Камења; понудени по непобедливи цени. Продадени Од Клара Пучи и се без конфликти.Гарантирано поставено во цврсто, 14к или 14к автентицирано, печатено злато.Сите предмети што Ги продава Клара Пучи вклучуваат ограничена гаранција.Дизајнерски производи дизајнирани, произведени и продадени само Од Клара Пучи во Соединетите држави. Секој аспект од нашето фино производство на накит е критички дизајниран и внимателно изработен како дел од нашиот специјализиран процес на производство на зелена боја. Ние нудиме Ограничена Доживотна Гаранција за сите предмети, која опфаќа оштетени, обезбојувани или заматени камења. Ние ќе ги замениме бесплатно. Ако сте незадоволни од производот од која било причина, ние Во Клара Пучи сме задоволни што нудиме 60-дневна опција за враќање без проблеми доколку е потребно. Целиот накит продаден, произведен и дизајниран Од Клара Пучи гарантирано ќе биде без конфликти и придружен со Нашата Картичка За Автентичност. Без трошоци, ние обезбедуваме најбрзи и најсигурни услуги за испорака во индустријата за нашите купувачи да имаат корист да обезбедат соодветни безбедносни мерки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Менс Прстени 14к Жолто Злато Прстени Дизајнер Ткаат Бенд 7Х Овален Скапоцен Камен И Вистински Пенливи Дијамантски Прстен Чаден
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Менс Прстени 14к Жолто Злато Прстени Дизајнер Ткаат Бенд 7Х Овален Скапоцен Камен И Вистински Пенливи Дијамантски Прстен Чаден

Рилос Менс Прстени Достапни по ваш избор ОД 14к Жолто Или 14к Бело Злато, во големини 813, во вашиот избор на

DEN 1.67
18к Жолт Златен Приврзок За Автобус
  • Свеж
Оценка на купувачите:

18к Жолт Златен Приврзок За Автобус

Произведени исклучиво За Накитопсесија Ова е прекрасен приврзок за автобус од 18к жолто злато Овој прив�

DEN 1223.84