• Свеж
Сет за жица за палење на злато Acdelco

Сет за жица за палење на злато Acdelco

Buyers rating:
DEN 1211.52

Од стоката

Acdelco Професионална жица за палење сет изграден за да одговара на оригиналната опрема во должина и вклопување, комплетите за жици за професионална палење на Acdelco, исто така, нудат предност за перформанси во текот на многу производи за задниот дел. Карактеристики и придобивки : Наменети да одговараат на оригиналните комплети за жица за опрема во критични области, како што се должината на кабелот и дијаметарот, терминалниот дизајн и позицијата на изолаторот. Имајте широко покритие достапно за повеќето возила на патот денес од 1980 година до денес. Обезбедете висок степен на сузбивање на радиофреквенција (RFI). Се дизајнирани да понудат вклопување, форма и функција за оптимални перформанси. Kevlar®-засилен јадро на стаклена стакло во избрани комплети за зголемена јачина. Основно обвиткано во радио-статички-апсорбитен материјал за зголемено сузбивање на РФИ. Проводник на легура од не'рѓосувачки челик за максимална испорака на искра и сузбивање на РФИ на повеќето апликации. Слој на проводен латекс отпорен на топлина за додадена издржливост. Изолационата гума соединение соединение внатрешна јакна помага да се минимизира падот на напонот и да се подобри издржливоста. Дебела силиконска надворешна јакна за одлична отпорност на топлина. Ограничена гаранција за живот гаранција Acdelco злато палење жица.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Сет за жица за палење Бреми
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Сет за жица за палење Бреми

Wireицата за палење Bremi Поставете го комплетот Bremi Piltication Wire ги користи OE конекторите и бакарно јадро силик

DEN 1139.04
Сет на жица за палење Бреми, цилиндри 7-12
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Сет на жица за палење Бреми, цилиндри 7-12

Wireицата за палење Bremi Поставете го комплетот Bremi Piltication Wire ги користи OE конекторите и бакарно јадро силик

DEN 3.00
За прв пат сет за палење жица за палење
  • Свеж
Оценка на купувачите:

За прв пат сет за палење жица за палење

DENSO FIRTION FIT FILT INTINCITION Поставете ги комплетите на жицата за палење на DENSO за прв пат, се идентични во форма, в

DEN 1.33
Motorcrafc
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Motorcrafc

Единствените делови што ги препорача компанијата „Форд мотор“ за возила Форд, Линколн и Меркур Компон�

DEN 2.67