• Свеж
Зачувување на 14KT бело злато удобност одговара на свадбениот бенд

Зачувување на 14KT бело злато удобност одговара на свадбениот бенд

Buyers rating:
DEN 0.33

Од стоката

Овој свадбен бенд од 5,5 мм има високо-полирана завршница во 14 KT бело злато со дизајн на удобност. Бендот има контурен дизајн, овозможувајќи совршена удобност и вклопување околу прстот. Овој прстен е совршен додаток на вашиот ангажман прстен со својот класичен и безвременски дизајн. Чувствувајте се утеха и сакано засекогаш во овој венчален прстен. Keepsake 14kt бело злато 5,5 мм прстен за венчавки со висок полски финиш. Внатре во кружниот дизајн за удобно вклопување. 14 KT Бело злато за додаден сјај. Спакувано во кутија за прстенести за дарки што може да се подари. Придружено со сертификат за автентичност за дополнително уверување. Совршен како бенд за свадби, прстен за ангажман или како роденден, Божиќ, Денот на вineубените, свадба, ден на мајки, ден на таткото или друг подарок за специјална пригода . Достапно во широк спектар на големини на прсти, жолто или бело злато и 10 KT или 14kt злато. Овој оригинален прстен за задржување има извонредно 14 KT бело злато за класичен и елегантен изглед кој ќе ги надополни сите тонови на кожата, облеката и другите накит . Колекцијата за невестински невести е стручно направено од квалификувани занаетчии кои создаваат убав накит од 1930 година. е достапен луксуз, направен со највисок квалитет на материјали и скапоцени камења. Ние одржуваме непоколеблива посветеност на нашите клиенти - гарантирајќи највисок квалитет по најниски цени. За да ја обезбедиме автентичноста на нашиот накит, ние го гравираме името на чуварот на секое парче . За помош при утврдување на големината на прстенот, кликнете на подолу хиперврска што ќе ве одведе до чуварот - најдете го вашиот водич за големина на прстенот . Белешка : Кога го печатите овој водич, не заборавајте да ја поставите скалата на 100% во поставките за печатење. http : // : 600 // headsakeringsizerguide.pdfâ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Лента за сатенски бенд во волфрам
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Лента за сатенски бенд во волфрам

Направете го патот надолу по патеката на еден од најважните денови во вашиот живот со нашите жени 4мм во�

DEN 608.00
1 5CT TDW Diamond S Sterling Silver Cluster Halo Bridal Set
  • Свеж
Оценка на купувачите:

1 5CT TDW Diamond S Sterling Silver Cluster Halo Bridal Set

Почитувајте ја вашата невеста со овој пенлив дијамантски невестински прстен Изработен во Стерлинг Сре�

DEN 1.33
Полу-рунда пустино камо вртено прстен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Полу-рунда пустино камо вртено прстен

Овој цврст пустински камо вртежен акрилен прстен е нов и популарен дизајн како прстен за редење или да с

DEN 0.67