• Свеж
Надворешен Цд ДВД-Уред За Лаптоп, TSV USB Читач На Оптички Диск Писател Погоден За Десктоп Прозорци-Бело

Надворешен Цд ДВД-Уред За Лаптоп, TSV USB Читач На Оптички Диск Писател Погоден За Десктоп Прозорци-Бело

Buyers rating:
DEN 271.84

Од стоката

Тсв Надворешниот Двд-Уред е совршен придружник за компјутери без вградени дискови. Опремен СО USB интерфејс со голема брзина, надворешниот диск ви носи брза брзина на пренос на податоци и стабилни перформанси со висока толеранција на дефекти. Тсв Оптичкиот Диск Е вашиот најдобар избор за гледање двд филмови, снимање датотеки, филмови НА ЦД/ДВД, инсталирање софтвер, создавање резервни дискови и многу повеќе! Надворешен Цд ДВД-Уред : Обезбедете голема брзина и стабилна брзина на пренос на податоци со силна толеранција на дефекти. Брзо Читање : ДВД чита до 8 пати побрзо, А ЦД-ТО чита до 24 пати побрзо. Приклучок и Игра : Идентификуван кога е поврзан на компјутер, не е потребен надворешен диск/напојување. Дизајн на копче за исфрлање и Фиока За Дискови : Лесно за ЦД/ДВД дискови за читање или пишување дискови. Вграден Дизајн На Кабел : Избегнувајте оштетување на интерфејсот и заштедете простор. Едноставен И Елегантен Пренослив Дизајн : Издржлив, отпорен на гребење, лесен И пренослив Пакет Вклучува : . 1 x USB Dvd диск . 1 x USB Кабел За Податоци. 1 X USB Кабел За Напојување Спецификација : . Брзина на читање : 8x Брзина двд-ром читање (ДВД НЕ може да се напише). Капацитет на кешот : 2МБ . Поддржете Двд/Цд Стандард : 3,15 инчи( 8 см), 4,72 инчи(12 см). Големина : 5.47 х 5.24 х 0.67 инчи . Компатибилност Со Windows 2000/XP/Виста/Победа 7/Победа 8/Победа 10.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.