• Свеж
Urbanенски женски усогласување современи тенок фит -отпорни џебови Повлечете го карго -чистачот, стил 9339

Urbanенски женски усогласување современи тенок фит -отпорни џебови Повлечете го карго -чистачот, стил 9339

Buyers rating:
DEN 3.33

Од стоката

Удобноста значи сè кога сте на работа. Овие стилски панталони за стружења се моделираат по омилените панталони за јога! Одликувајќи се со иновативна компресија на половината за компресија на парко што дава поддршка што го намалува заморот и никогаш нема да се спушти, без оглед колку е напорен вашиот ден. Зголемениот 4-насочен истегнување и богатите, трајните бои додаваат на привлечноста, додека безбедни џебови на колкот и шик детали за поштенски патенти на долната нога нуди функционална мода. Повлекувањето на патент за заклучување гарантира дека останува да се стави во текот на целиот ден. 97% полиестер/3% спандекс современо тенок вклопување : контурен дизајн за да се усогласи со вашето тело и да ја надополни вашата форма . Стилската работна облека ја исполнува технологијата за компресија : Оваа затегната нозе на дното на карго -панталоната ја карактеризира нашата комерцијална половината за компресија на PWRCOR што обезбедува дополнителна поддршка што Го намалува заморот додека обезбедува слабеење на јадрото за професионален изглед. Тоа е анти-ролна лента за половината нема да се движи за време на напорниот ден на работа. Осим : Редовен 30 ", Petite inseam 28,5", висок 32 ". Влажна лесна издржлива ткаенина : Усогласување на 4-насочна ткаенина за истегнување на удобност обезбедува дополнителна подвижност и удобност. Ткаенината за влага за влага исто така испорачува целодневно ладење додека обезбедуваат живописни бои што траат по миењето . 97% поли / 3% спандекс. Лесна грижа : Машинско миење со слични бои, не бели бели, суво суво на ниско ниво. Закачете за ослободување на брчки . Лесно складирање на панталони за чистење : 2 аголни џебови на колкот за сите ваши најважни работи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Medline Newport Ave Unise Drawring Stretch Scrub Pant
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Medline Newport Ave Unise Drawring Stretch Scrub Pant

Стил во движење со нашата portупорт Авеј ™ ™ Unisex истегнување на ткаенини Оваа 4насочна ткаенина за истегн

DEN 2.67
Scrubstar Cultimate Zip Front Front Twill Scrub јакна WD304
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Scrubstar Cultimate Zip Front Front Twill Scrub јакна WD304

Лесно е да се загрее на оваа јакна со јакна Дизајниран со ласкави предни растителни шевови на принцезат�

DEN 1.33
Medline Madison Ave Unise Stretch Pocket Scrub Top
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Medline Madison Ave Unise Stretch Pocket Scrub Top

Стил во движење со нашиот Медисон Ave ™ ™ Unisex Scrub Top Оваа 4насочна ткаенина за истегнување се движи со вас..

DEN 223.36