• Свеж
DesignArt „Индиски цветни ретро Батик II“ со модерен панел за завеси во средниот век

DesignArt „Индиски цветни ретро Батик II“ со модерен панел за завеси во средниот век

Buyers rating:
DEN 359.84

Од стоката

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа ретро индиска цветни батик II завеса . Оваа елегантна модерна завеса од средниот век се печати со употреба на висококвалитетно мастило отпорно на еколошко блед, и е рачно изработено на побарувачка само за вас . Фаукс-линената ткаенина е изработена од полиестер од 270 GSM, дозволувајќи му на овој Blue Curtain на целосно и безбедно машинско миење . Завесите се декоративни, а не затемнуваат. Филтрацијата на светлината е 50% : просторијата ќе биде темнина кога ќе се затвори и ќе обезбеди приватност. сепак нема целосно да ја блокира светлината . Карактеристики : . - Стил : модерно од средниот век. - Предмет : Апстракт. - Боја : сина. - Модел : Апстракт. - Италијанско мастило со голема густина. - Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. - Филтрација на светлина : 2,5/5. Не затемнување. - Полу-ласка ленена постелнина. - Машински перење. - Рачно изработено на побарувачка. - Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . - Неколку големини достапни италијанско мастило со голема густина. Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . Машината што се мие.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

DesignArt 'Blossom Pink lviii' цветни завеси панел
  • Свеж
Оценка на купувачите:

DesignArt 'Blossom Pink lviii' цветни завеси панел

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 359.84
DesignArt 'Blossom Pink L' Floral Curnate Panel
  • Свеж
Оценка на купувачите:

DesignArt 'Blossom Pink L' Floral Curnate Panel

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 0.33