• Свеж
Винзор и Њутн Дизајнери Гуаче Боја, 14мл, Кадмиум Скарлет

Винзор и Њутн Дизајнери Гуаче Боја, 14мл, Кадмиум Скарлет

Buyers rating:
DEN 137.44

Од стоката

Гуаче е густа боја растворлива во вода слична на акварел, но со дополнителна живост и моќ на покривање. Изборот на дизајнери и илустратори, овој гуаче нуди извонредна брилијантност, исклучително мазен проток и голема непроѕирност. Живописна боја. Се суши до мат финиш. Комбинирајте со други медиуми растворливи во вода за различни ефекти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ласко гуаче, 85мл, Портокал
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ласко гуаче, 85мл, Портокал

Ласко гуаче, 85мл, Орангеласко гуаче е уникатна акрилномодифицирана темпера боја, совршена за употреба в

DEN 275.04