• Свеж
Пилот мотоспорт транс.урбан јакна

Пилот мотоспорт транс.урбан јакна

Buyers rating:
DEN 3247.84

Од стоката

Пилотот Транс. Конструиран е од 600 D NPF, 1680 D балистичка NPF и Flexdura надворешна обвивка со внатрешна обвивка во водоотпорна/дишење на Reissa. Во комбинација со отстранлив термо-линер за топлина, јакна Транс. Пилот Moto Sport Trans.urban јакна : Конструирана од Pilotex ткаенина, вклучувајќи, 600 D NPF, 1680 D балистички панели за преклопување на NPF на раменици и лакти и 2 пат се протегаат 1000d Flexdura на внатрешниот лакт за леснотија на движење. Панелите за преклопување на рамената и лактите немаат централен цвест за крајната висока јачина и отпорност на абразија. Водоотпорна, дишечка лагер на Реиса дозволува потење надвор, но нема влага. Порака за должина на ракав за должина на ракав Термолит. Отстранлив CE одобрено микро клеточен PU оклоп во лактите и рамената што е апсорбирање и исплата на влијанија. Задната подлога може да се замени со надградено пилотско јадро CE Ниво 2 микро клеточна PU -подлога. Ексклузивниот систем за видливост на Red Tab дозволува џебовите и точките на прицврстување лесно да се гледаат во услови на слаба осветленост. Еластични јамки за палецот за да ги задржите ракавите на место кога користите нараквици за ладно време. Водоотпорен патент внес на воздух и издувни отвори на горните гради, раце и грб за вкупниот проток на воздух. 3М Шкотски ленти на градите, рацете и грбот за видливост од 360 степени. Рефлексни рефлексни рефлексни рефлексивни панели за зголемена видливост во текот на ноќта. Валана јака од неопренови и манжетни со обвивка за микрофибер. Скриениот чувар на јака дозволува воздухот дозволува да се спречи да се размачка јаката. Прилагодливи ленти за ракав за ракав за совршено вклопување, со или без лагер за топлина. Пилот на гумени глави нема да гребе велосипед. Прилагодливи ленти за половината Velcro со TPR влече за да се вклопи. Долги вертикални џебови со мапи со градите со клуч, пониски џебови на пликови и џебови за потоплите раце. „At-and-” “, патент од левиот зглоб за брз пристап до клучеви, кредитни картички, отворач на врата од гаража и многу повеќе. Долниот џеб за складирање на долниот дел од задното место може да го чува лагерниот лагер кога не е во употреба. Внатрешен џеб на градите со мобилен телефон со велкро и капки џебови на лагер и обвивка од јакна. Јамка за помош на кабел во близина на јака за да се одржи кабел за MP3 плеери, телефони и многу повеќе. Преминувањето на кабелот во долниот џеб на левата рака овозможува загреаните контроли на облеката или другите уреди да бидат при рака додека се возите. Достапниот пилот -заштитник на градите прицврстувачи во јакна, е лесно прилагодлив и се обезбедува на место. 8 "Вклучен патент за прицврстување овозможува прицврстување на кој било пар панталони. 2-годишна гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Детска соба од Ступел октопод океански животно портокалово сини деца расадник дизајн платно wallидна уметност од Зивеи Ли
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Детска соба од Ступел октопод океански животно портокалово сини деца расадник дизајн платно wallидна уметност од Зивеи Ли

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

DEN 3.00
Baretraps Deanna Comfort Sandals Women's
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Baretraps Deanna Comfort Sandals Women's

Гордо покажете ја вашата модерна и спортска страна со голи стапици Деана Клин Сандал Оваа сандала за од�

DEN 2.33