• Свеж
Елемент 4in сукулентен жива растение Каланче Лусијае Флапјак сорта зелена

Елемент 4in сукулентен жива растение Каланче Лусијае Флапјак сорта зелена

Buyers rating:
DEN 271.84

Од стоката

Каланхое Лусија, познат и како рабчиња или фабрика за лопатка, може да биде најелегантниот на каланче сукулентите, со големи заоблени лисја "наредени" во розета. Обично бледо аква-зелена боја, лисјата во форма на лопатка руменило впечатливо црвено во светло светло или ладно време. Оваа фабрика произведува растенија ( "бебиња "), како и мали бледо-жолти цвеќиња на висок стебленца. Прашката бела обвивка на растението е нормално, заштитувајќи ја од прекумерна силна светлина. Сукулентите на Каланче се стабилни, растителни толерантни на суша и се премногу лесни за одгледување сè додека се засадени во порозна почва. Повеќето претпочитаат светла светлина до полно сонце, иако неколку претпочитаат засенчени области. Во принцип, Каланче може да толерира близу до температурите на замрзнување за кратки периоди, но мора да биде заштитена од продолжени мразови. Каланхое настапува многу добро во рок градините, или на внатрешен двор. Со нивните необични текстури, бои и "растенија", Каланче се многу интригирачки, особено за децата. Фасцинантни тркалезни лисја што личат на палачинки или лопатки. Толерантна на суша и лесен за грижа. Испраќа висока дршка од бледо жолти цвеќиња. Обезбедете неколку часови светла светлина на ден. Поделување во градини за садови, мешани жардинери или во градини во зоната 9 или погоре.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мајчини тексас шорцеви
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мајчини тексас шорцеви

Купете ја оваа колекција на одлични очекувања за породилно породилно породилно за мајки! Мајчините врв�

DEN 0.33
Starвездата на Dingените Dingo е родена di boot
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Starвездата на Dingените Dingo е родена di boot

Започнете ја забавата во нашата dingвезда во Динго 1969 година е родена чизми Suede е насекаде оваа сезона и ко

DEN 1.00
Државен државен агис духовен фото рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Државен државен агис духовен фото рамка

Покажете омилена фотографија во нашата рамка за фотографии со духови со духовното лого на вашето учили�

DEN 565.28