• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Клундике автопат“ платно уметност од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Трговска марка ликовна уметност „Клундике автопат“ платно уметност од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Buyers rating:
DEN 3.33

Од стоката

Уметник : Бренда Петрела Фотографија ДООСКУБЕКТ : Пејзаж Апеститл : Природна модерна Продукција Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира сонцето над бел планински пејзаж. Истакнати бои : сина, светло сина, сива, бела, црна, црна Бренда Петрела е молекуларен биолог со обука, застапник за одржливост во пракса и фотограф по струка. Откако ги извршуваше кариерите како биолог за карцином и како професионалец за биосигурност, таа одлучи да ја испочитува својата loveубов кон надворешноста и да изврши долгогодишен интерес за фотографија. Таа сега е фотограф со седиште во Вермонт, кој се фокусира првенствено во пејзажот, природата, ноќното небо, природниот апстракт и фотографијата со рурален живот. За време на нејзиниот живот, Бренда се чувствуваше најблагородно, понизно, инспирирано и се зачуди кога е надвор од природата. Како дете, таа би барала самотија во шуманиот поток зад нејзината куќа за да се одмори од обврските за домашни задачи и воннаставни активности. Денес, дури и едноставно истражување на патека или неколку минути eringиркање на ноќното небо е често доволно за да ја неодамна и да и ’даде момент да размисли. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сонцето над бел планински пејзаж.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Софистицирана Божиќна колекција в
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Софистицирана Божиќна колекција в

12x12 Canvas Wallидна уметност со наслов "Софистицирана Божиќна колекција C " Чувствуваме дека wallидната уметнос

DEN 1071.84
Трговска марка ликовна уметност генератор на кислород платно уметност од Филип Саинте-лауди, црна мат, црна рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност генератор на кислород платно уметност од Филип Саинте-лауди, црна мат, црна рамка

Подготвени за обесени со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко парче, соб�

DEN 1.00
Трговска марка ликовна уметност Чудовишта и странци платно уметност од Елизабет Калдвел, бела мат, рамка од дрво
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност Чудовишта и странци платно уметност од Елизабет Калдвел, бела мат, рамка од дрво

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 768.00
Трговска марка ликовна уметност „Студената и сина“ платно уметност од Филип Саинте-Лоуди, Бела мат, сребрена рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност „Студената и сина“ платно уметност од Филип Саинте-Лоуди, Бела мат, сребрена рамка

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

DEN 639.68
Трговска марка ликовна уметност 'под вулканот „Канвас уметност“ од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност 'под вулканот „Канвас уметност“ од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна �

DEN 0.67
Wynwood Studio отпечати здраво балони Типографија и цитати Цитати и изреки wallидни уметности платно печати сина celeste 13x19
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Wynwood Studio отпечати здраво балони Типографија и цитати Цитати и изреки wallидни уметности платно печати сина celeste 13x19

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со здраво балони од отпечатоци од студиото Wynwood, прекрасно �

DEN 351.20
Пистата авенија типографија и цитати wallидни уметнички платно отпечатоци „Имавте во Meубовните цитати и изреки - црно, злато
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Пистата авенија типографија и цитати wallидни уметнички платно отпечатоци „Имавте во Meубовните цитати и изреки - црно, злато

Ме имавте во Meow, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна боја, �

DEN 303.20
Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „трепки и модни цитати и изреки“ - розово, злато
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „трепки и модни цитати и изреки“ - розово, злато

ЛЕШИ И ВИНКИ, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна розова боја, о

DEN 318.24
Трговска марка ликовна уметност Сезонски брегови - пролет платно уметност од Мишел Калкинс, Бела мат, рамка за бреза
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност Сезонски брегови - пролет платно уметност од Мишел Калкинс, Бела мат, рамка за бреза

Тема : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Бреза рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна ум

DEN 0.67