• Свеж
Комплетна боја на палто и буквар, надворешноста на ентериерот, сатен, пенкало за фонтана

Комплетна боја на палто и буквар, надворешноста на ентериерот, сатен, пенкало за фонтана

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Килц Комплетна боја на палто и буквар, ентериер/надворешност, сатен, фонтана пенкало, 8 унци е низок VOC, низок мирис 100 проценти акрилна куќа, која има најдобри карактеристики на внатрешноста и надворешната боја во еден удобен производ. Комплетното палто нуди одлична скриена, лесна примена, допир и отпорност на боење, бледнее и пилинг. Комплетното палто е исто така високо миење и има финиш отпорен на мувла. Достапно во 736 бои и три шеини, рамни, сатен и полу-сјај. Примероците во боја се достапни во 8 мл. контејнери. Внатрешни употреби : wallsидови, тавани . Надворешни употреби : Страница, ролетни, оградување . Покриеност : 300-350 квадратни метри на галон на мазни површини, 200-300 квадратни метри на галон на груби површини . се суши на допир за 2 часа за 2 часа , Повторете по 4 часа. Може да се нанесе со ролери, четка или распрскувач без воздух. Измешајте добро пред да користите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.