• Свеж
Hydraulic Hydraulic Hydraulic Hydraulic сопирачка на Raybestos BH

Hydraulic Hydraulic Hydraulic Hydraulic сопирачка на Raybestos BH

Buyers rating:
DEN 303.84

Од стоката

Цревото на сопирачката Raybestos е дизајнирано да ја пренесе течноста за сопирачката од мастер цилиндерот во робовиот цилиндер за сопирање. Ова црево ги исполнува федералните стандарди за да се обезбеди перформанси и безбедност, истовремено обезбедувајќи подолг живот на цревата. Користете врвни фитинзи за да се обезбеди добар хидрауличен заптивка. Raybestos Element3 Црево за сопирачка : Врши на OE стандарди за да се обезбеди оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Ги вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ Цревата за сопирачките, вклучувајќи загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица. Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одличен хидрауличен заптивка и максимална заштита на корозија. Двојните затегнати фитинзи обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Рејбестос Професионално одделение за лого и склопување на центри се вклопуваат Изберете: 2007- Ford Edge, 2007- Линколн mkx
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Рејбестос Професионално одделение за лого и склопување на центри се вклопуваат Изберете: 2007- Ford Edge, 2007- Линколн mkx

Рејбестос е светски познат во автомобилскиот задниот дел како водечки производител на делови за сопира

DEN 1142.08
Ротори обложени со елемент на Raybestos
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ротори обложени со елемент на Raybestos

Новите дизајни на отворено тркало ги оставаат компонентите на сопирачките повеќе изложени, а агресивни

DEN 4720.00
Рејбестос професионално одделение за носење на тркала и склопување на центри се вклопува во Изберете: 1989- Буик Регал, 1989-
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Рејбестос професионално одделение за носење на тркала и склопување на центри се вклопува во Изберете: 1989- Буик Регал, 1989-

Рејбестос е светски познат во автомобилскиот задниот дел како водечки производител на делови за сопира

DEN 1957.44
Рејбестос професионално одделение за носење на тркала и склопување на центри се вклопуваат Изберете: 1992- Chevrolet Lumina,
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Рејбестос професионално одделение за носење на тркала и склопување на центри се вклопуваат Изберете: 1992- Chevrolet Lumina,

Рејбестос е светски познат во автомобилскиот задниот дел како водечки производител на делови за сопира

DEN 1.67