• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „пин до графити“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Трговска марка ликовна уметност „пин до графити“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Buyers rating:
DEN 2.00

Од стоката

Уметник : Дејвид Дриотонубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер поп-уметнички колаж со графити и капења. Истакнати бои : розова, црвена, сива, бела, светло сина боја, зелениот Давид веќе се сликаше кога го напушти семејството дома во портокал (Вауклуза) за школување како готвач. Пред платното, како зад шпоретот, тој се воодушеви од мешањето на бои, вкусови и безброј можности за неговата имагинација giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер поп -уметнички колаж со графити и капења.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

2. Кт Брилијантно Намалување На Срцето Симулиран Син Сафир 14к Бело Злато Ореол Пасијанс Со Акценти големина На Прстен 7.5
  • Свеж
Оценка на купувачите:

2. Кт Брилијантно Намалување На Срцето Симулиран Син Сафир 14к Бело Злато Ореол Пасијанс Со Акценти големина На Прстен 7.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 4107.36
Случај за iPhone Promax, Пу Кожа Паричник Случај Со Кредитна Картичка Слот Носителот Ултра Тенок Заштитник Случај за iPhone
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Случај за iPhone Promax, Пу Кожа Паричник Случај Со Кредитна Картичка Слот Носителот Ултра Тенок Заштитник Случај за iPhone

●Компатибилни Модели● : оваа кутија За Кредитни картички СО Паричник одговара САМО за i Phone 13 Promax 6,7 инчи

DEN 2.33
Charabanc Рамка за печатење во сликарство
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Charabanc Рамка за печатење во сликарство

Впечаток за врвен квалитет на giclee на архива со висока резолуција од Jејсон Детмерпрофесионално врамена

DEN 2.67
Комбо комбо
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Комбо комбо

Molto Rideon е куфер со тркала дизајниран специјално за децата да можат да ги преземат своите работи Дозволет

DEN 2345.60