• Свеж
Стив Милер-Џокер Боја-Винил

Стив Милер-Џокер Боја-Винил

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Ограничена боја винил лп притискање. Кариерата На Стив Милер и различните инкарнации на неговиот бенд се одвива паралелно со развојот на класичната Американска рок музика. Милер роден во тексас мигрираше Во Калифорнија за да игра тврд електричен блуз со Бери Голдберг пред да го фати преовладувачкиот психоделичен тренд во лос анџелес и Сан Франциско. Бендот Стив Милер беше прилично моментален успех, делумно затоа што беа построги и поумешни од повеќето натпревари во џем рамблинг. Првите албуми на милерс се ремек-дела на појавното движење на кисели карпи, но тие исто така се потпираат на кул темел на структурата на блузот и некои диво иновативни електронски третмани. Во раните 70-ти Милер флертуваше со поинтроспективен духовен стил пред да открие обновен интерес за неговата работа преку низа хит синглови и албуми што го претворија од успешна култна фигура во тотална суперѕвезда. Џокер Боја (Винил).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Маркус Мачадо-Сини Дијаманти-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Маркус Мачадо-Сини Дијаманти-Винил

Длабоко И Душевно Истражување И Б За Патување! Маркус Мачадо, за љубителите На Д ' Анџело, Џими Хендрикс и

DEN 576.00
Единствениот Начин Е Нагоре-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Единствениот Начин Е Нагоре-Винил

Винил лп притискање Свештеникот Смоки Норфул, двократен добитник На греми наградата, води постапка со п

DEN 2.00
Гениј На Бад Пауел
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Гениј На Бад Пауел

Винил лп притискање Генијалноста На Бад Пауел, првично насловена Како Бад Пауелс Расположенија, е студи

DEN 370.24
Робедор-Негативно Наследство-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Робедор-Негативно Наследство-Винил

Винил лп притискање Најгнасните на зандана индексирање синтбучава дела се врати Нека универзумот зави�

DEN 308.48
Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил

За Минијатурите, Швајцарскиот композитор И продуцент Семјуел Рајнхард бара неодредени техники на експ�

DEN 0.67
Променети Сигнали
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Променети Сигнали

Винил лп притискање Следејќи Ги Сигналите На Стакато, многу познатиот трет албум под свое име, композит�

DEN 2.00
Ofege-Обидете Се И Љубов-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Ofege-Обидете Се И Љубов-Винил

Винил лп притискање Офеге е формирана во раните 1970ти од еден куп тинејџери на Колеџот Свети Григориј во

DEN 0.33
Беверли Глен-Коупленд-Преноси-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Беверли Глен-Коупленд-Преноси-Винил

Во 1970 година, девет години откако ги напушти Соединетите држави за да студира музика Во Канада, Беверли �

DEN 576.00
Изи-Ирина-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Изи-Ирина-Винил

"Ајрин" е деби албум од Изи (изречена окози), Трио со седиште Во Мелбурн првично поздравувајќи од Кернс во

DEN 576.00
- Стан Во Центарот На Градот-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

- Стан Во Центарот На Градот-Винил

Седум инчен винил притискање Водењето Евиденција е гордо што го претставува новиот, но носталгичен зву�

DEN 2.33
Доџо Намалувања-Еве Сме-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Доџо Намалувања-Еве Сме-Винил

Најдушевната Облека Во австралија Доџо Кроеви се враќа со нов сингл во кој се појавуваат неверојатните

DEN 196.32
Џим Лодердејл-Надеж-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џим Лодердејл-Надеж-Винил

Плодниот, добитник На Греми Наградата, Џим Лодердејл испорача уште една серија песни кои дополнително г

DEN 576.00
Еден Ден-Дијалог Со Животот-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Еден Ден-Дијалог Со Животот-Винил

Создаден во текот на неколку сезони, "Дијалог со Живот"; произлезе од длабока интроспекција и осаменост �

DEN 383.68
Рампата - Дојдете Во Знаење-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Рампата - Дојдете Во Знаење-Винил

Дојдете Во Знаење Од Рој Ајерс Музичкиот Проект (РАМПАТА) сега е достапен на 140гр винил со врвна јакна РА�

DEN 555.20