• Свеж
5 16-Парична Казна Нишка Тој Капа Завртка Одделение Цинк Жолта Направени ВО САД П. Н. Е.-3216Ч8О

5 16-Парична Казна Нишка Тој Капа Завртка Одделение Цинк Жолта Направени ВО САД П. Н. Е.-3216Ч8О

Buyers rating:
DEN 10537.44

Од стоката

СЛИКИТЕ СЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ ЗА ПРЕДМЕТОТ, НО НЕ СЕ ОД ВИСТИНСКАТА СТАВКА. Димензии на производот, завршница, ознаки на главата, должина на конецот, форма на печат или форма на фалсификување итн. може да се разликува од сликата. Производите гарантирано ги исполнуваат спецификациите на кои се произведени. Спецификациите овозможуваат толеранции во димензија и форма, кои можат да варираат од многу до многу. Шестоаголен или тркалезен облик, механички уред кој има отвор со делумна внатрешна нишка на едниот крај и надворешно навојна столб на спротивниот крај. Се користи за држење на две компоненти на одредено растојание едни од други. Машко-женските ќор-сокаци се користат кога една од компонентите е внатрешно навојна. Алуминиумот е популарен по својата мала тежина/ компромис за јачина. Тој е немагнетски, добро функционира на тешки температури и има изолациски својства. Најлонот е добар изолатор и има мазност на површината што нема да ја расипе изолацијата на жиците што се тријат со него. Неговите нишки ќе издржат вртежен момент без соголување. Месинг се користи за правење висококвалитетни ќор-сокаци. Тој е спроводлив, се спротивставува на корозијата и е немагнетски. Тој е поскап и потежок од алуминиумот и обично е обложен со цинк или никел. Нерѓосувачки има предности на месинг, но има супериорна отпорност на корозија и хемиски гасови. Челикот се користи за поголема јачина, но е потежок од алуминиумот и не се спротивставува на корозија како алуминиум или месинг. Алуминиум : 2011 Алуминиум (Бакар : 5,0-6,0%; силициум : 0,4% максимум; Железо : 0,7% максимум; Цинк : 0,3% максимум; Бизмут : 0,2-0,6%; Олово : 0,2-0,6%) Најлон : Најлон 6/6 Месинг : Ц36000 Месинг (Бакар : 60,00-63,00%; Олово : 2,50-3.70%; железо : .35% максимум). Нерѓосувачки : Тип 303 Нерѓосувачки Челик : 12l14 Челик-Олово Одделение А (Јаглерод : .15% максимум; Манган : .85-1, 15%; Фосфор : .04-.09%; Сулфур : .26-.35%). Има поголема цврстина на истегнување од одделение-2. Односот принос-истегнување е најнизок од сите термички обработени челици. Завртките за капачиња од 5 степени ќе бидат термички обработени, изгаснати со масло или вода, по опција на производителот И калени на минимална температура на калење од 800°F.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Gerber Baby & Toddler Girls Tunic & Legging Set, 2-парчиња
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Gerber Baby & Toddler Girls Tunic & Legging Set, 2-парчиња

Подгответе се за есен забавно со нашите комплети за туника и нозе од 2 парчиња! Секоја облека за бебиња е

DEN 175.68
Тајни богатства женски и женски плус врвот со долг ракав, џогери и шорцеви, сет за пижами за празници од 3 парчиња
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Тајни богатства женски и женски плус врвот со долг ракав, џогери и шорцеви, сет за пижами за празници од 3 парчиња

Останете удобно цел ден и ноќ во овој тајно богатство сет на пижами со 3 парчиња Направени во ултрамека т

DEN 271.68
Мајчини тексас шорцеви
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мајчини тексас шорцеви

Купете ја оваа колекција на одлични очекувања за породилно породилно породилно за мајки! Мајчините врв�

DEN 0.33