• Свеж
Рингишпил Деца Алфонс Животински Портрети Област Килим, Сива Слонова Коска, 3'3 5'3

Рингишпил Деца Алфонс Животински Портрети Област Килим, Сива Слонова Коска, 3'3 5'3

Buyers rating:
DEN 918.88

Од стоката

Рингишпил Деца Килим Колекција. Област Килими За Деца. Колекцијата Килими За Деца Рингишпил од Сафавиех ги претвора фантастичните животни од книгата со приказни во мек, шарен декор за деца. Пригушените пастелни тонови даваат мирна, смирувачка атмосфера додека гравираните контури на дизајнот ја нагласуваат секоја симпатична форма и шема во богати текстури. Килимите За Деца од рингишпил се наѕираат со моќност користејќи меки, но издржливи синтетички предива за долготрајна убавина и живописна боја дури и кога се подложени на години зафатени мали стапала. Боја : Сива/Слонова Коска. Големина : 3 ' 3 "х 5 '3". Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,5 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Полипропилен Фризе. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Нурисон Мајлс Разнобоен Детски Тепих
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Нурисон Мајлс Разнобоен Детски Тепих

Оваа анимирана колекција На килими од областа Нурисон е идеален акцент за вашиот мал урбанит...

DEN 1384.64
Момени Баја Лента Област Килим
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Момени Баја Лента Област Килим

Баја Област Килим, Мулти, 67 "Х 96" овој елегантен внатрешен / надворешен тепих за сите временски услови нуд

DEN 2143.52
Диви Животни Загрозени Деца Килим, 3'3 4'10
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Диви Животни Загрозени Деца Килим, 3'3 4'10

Детскиот килим гледа многу време за играње и овие килими се подготвени за предизвикот! Печатени во живо�

DEN 533.12