• Свеж
Пликови од дознаки од луксуз, крем, 1 2, 500 пакет

Пликови од дознаки од луксуз, крем, 1 2, 500 пакет

Buyers rating:
DEN 159.84

Од стоката

Дали барате пакет со висококвалитетни коверти за донации, десеток, собирање пари и прибирање финансиски средства? Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир што нема да го најдете со други комплети на слични коверти. Покрај тоа, овие коверти имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно навлажнете и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат. Овие пликови со тежина на текст се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија, така што нема да мора да се грижите за свиткување или кинење. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и букви со рака. Значи, без разлика дали треба да испратите писма на големо или само неколку истовремено, овие коверти ќе работат совршено. Користете ги за проверки за испраќање, деловни документи и друга професионална кореспонденција. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на дознаки мерат 3 5/8 "x 6 1/2 " (92mm x 165mm). Набавете повеќе комплети на овие шарени коверти за вашата канцеларија за внатрешни работи, канцеларија за корпорации и многу повеќе. Крем ковертите на Lux 60 lb. се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на партијата. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Боја : крем. Големина : 3 5/8 x 6 1/2. Количина : 500/пакет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Луксуз плик за покана ,, магента, 250 пакет
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Луксуз плик за покана ,, магента, 250 пакет

Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или ди�

DEN 303.20
Квадратни коверти, црвени, 25 пакувања
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Квадратни коверти, црвени, 25 пакувања

Додадете малку боја со хартија за џем и рециклирани коверти за хартија од плик, изработени од хартија од

DEN 127.84