• Свеж
Џеј Арнер-Џеј Арнер-Винил

Џеј Арнер-Џеј Арнер-Винил

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Винил лп притискање. 2013 албум од ванкувер мулти-инструменталист. Со години, Џеј Арнер се здружува со другите за да ги преведе звуците во главата. Тој фронтираше Инди Рок бенд, свиреше синтисајзери и семплери во Поп дуо, ги екипираше тапаните за пијано-Панк текстописец и го држеше басот во осумчлен колектив. На патот, тој исто така стана баран продуцент и уметник за ремикс, работејќи од легендарните Студија За Кошници во ванкувер и снимајќи дела како Маунт Морни, Аполо Духови, Роуз Мелберг, Без Злато и многу повеќе. Сега, конечно, тој оди сам. Секој звук на неговиот истоимен деби албум Беше само-снимен Од Арнер во неговиот простор за вежбање од 72 квадратни метри користејќи несигурно качен десктоп компјутер и неговата домашна опрема за снимање. Збирот на неговите многубројни таленти, овие десет песни крчкаат СО самодоверба и го опфаќаат опсегот на разновидната биографија на текстописците. Џеј Арнер (Винил).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Алија - Еден Во Милион-Р&Б Душа Винил ЛП
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Алија - Еден Во Милион-Р&Б Душа Винил ЛП

Двојно винил лп притискање Еден Во Милион е вториот студиски албум На Алија Првпат објавен во 1996 година

DEN 576.00
Џим Лодердејл-Надеж-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џим Лодердејл-Надеж-Винил

Плодниот, добитник На Греми Наградата, Џим Лодердејл испорача уште една серија песни кои дополнително г

DEN 576.00
Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил

За Минијатурите, Швајцарскиот композитор И продуцент Семјуел Рајнхард бара неодредени техники на експ�

DEN 0.67
Доџо Намалувања-Еве Сме-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Доџо Намалувања-Еве Сме-Винил

Најдушевната Облека Во австралија Доџо Кроеви се враќа со нов сингл во кој се појавуваат неверојатните

DEN 196.32
Сураката Коите-Ен Оланд-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Сураката Коите-Ен Оланд-Винил

Винил лп притискање 2018 ослободување Сураката Коте е кораиграч Во париз од сенегал Тој е гриот, што значи

DEN 1.00
Ренди Роџерс-Хелбент-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Ренди Роџерс-Хелбент-Винил

Винил лп притискање Малку врски во животот се покомплицирани од оние меѓу членовите на бендот...

DEN 576.00
Џон Колтрејн - Космичка Музика-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џон Колтрејн - Космичка Музика-Винил

Винил лп притискање Џон Колтрејн ја трансформирал внатрешната архитектура на џезот, во текот на средин�

DEN 2.67
Џудит Овен-Повторно Откриен-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џудит Овен-Повторно Откриен-Винил

Винил лп притискање во гејтфолд јакна Вклучува дигитално преземање 2018 ослободување За повеќето уметни�

DEN 1.67
Променети Сигнали
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Променети Сигнали

Винил лп притискање Следејќи Ги Сигналите На Стакато, многу познатиот трет албум под свое име, композит�

DEN 2.00
Бети Дејвис-Бети Дејвис-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Бети Дејвис-Бети Дејвис-Винил

Делукс винил лп притискање сместени во старата школа советна јакна Дигитално ремастерирано преиздавањ

DEN 576.00
Заглавени Во Љубов О. С. Т. - Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Заглавени Во Љубов О. С. Т. - Винил

Винил лп притискање Оригинален саундтрак на филмот од 2013 година Резултатот Заглавен Во Љубовта беше со�

DEN 576.00
Џон Мајал-Блуз Од Лорел Кањон-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џон Мајал-Блуз Од Лорел Кањон-Винил

По распадот На Блузбрејкерите Во 1968 Година, Мајал направи пауза од три недели во ЛОС анџелес и тоа му док

DEN 1.33
Атарис-Живеат Во Чикаго-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Атарис-Живеат Во Чикаго-Винил

Сосема нов албум Во живо од поп панк пауерхаус, Атарис! Снимено на нивната национална турнеја само минат

DEN 0.67
Гениј На Бад Пауел
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Гениј На Бад Пауел

Винил лп притискање Генијалноста На Бад Пауел, првично насловена Како Бад Пауелс Расположенија, е студи

DEN 370.24
Стив Милер-Џокер Боја-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Стив Милер-Џокер Боја-Винил

Ограничена боја винил лп притискање Кариерата На Стив Милер и различните инкарнации на неговиот бенд с�

DEN 1.67
Маркус Мачадо-Сини Дијаманти-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Маркус Мачадо-Сини Дијаманти-Винил

Длабоко И Душевно Истражување И Б За Патување! Маркус Мачадо, за љубителите На Д ' Анџело, Џими Хендрикс и

DEN 576.00
Клифорд Браун-Меморијален Албум-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Клифорд Браун-Меморијален Албум-Винил

2014 винил лп притискање преиздавање на албумот 1953 од влијателниот џез трубач Клифорд Браун Музичарите в�

DEN 319.68
Твизтид-Зелената Книга-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Твизтид-Зелената Книга-Винил

Првично објавена во 2003 година и објавена само на винил во 2015 година, која сега е надвор од печатење, оваа

DEN 383.84
Ofege-Обидете Се И Љубов-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Ofege-Обидете Се И Љубов-Винил

Винил лп притискање Офеге е формирана во раните 1970ти од еден куп тинејџери на Колеџот Свети Григориј во

DEN 0.33
Реј Вест Со Б-Летни Вибрации-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Реј Вест Со Б-Летни Вибрации-Винил

Најновиот од продуцентот Со седиште Во Бронкс, Реј Вест, е ветровит лежерен заеднички преглед на негови�

DEN 223.68
На Радио - Милост Милиони Милји-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

На Радио - Милост Милиони Милји-Винил

2013 ограничено издание 12cot; две песна винил еден совладан на 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА за оптимално искуство за с

DEN 576.00