• Свеж
Ванеса Карлтон-Либерман

Ванеса Карлтон-Либерман

Buyers rating:
DEN 1.33

Од стоката

Невообичаена светлина сјае низ либерман, петтиот албум на Ванеса Карлтон. Неговите десет песни, изградени врз етерични мелодии и бујна оркестрација, се чини дека излегуваат од сенка, секоја одекнувајќи со чувство на прогонувачка позитивност. Секоја нота и лирика на Либерман се надоврзува на тааesетика, создавајќи тековен наратив што се одвива над неговата класична страна А и страна Б. наскоро.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Чаша Половина Полна
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Чаша Половина Полна

Песни и звуци што доаѓаат од срце ова е суштината На Шир Балев, група со седиште Во Канзас, чиј уникатен �

DEN 2.67
Тубуларни Ѕвона 2003
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Тубуларни Ѕвона 2003

Триесет години откако е значаен претходник, Тубул Ар Белс 2003 целосно одекнува со Внатрешната Магија на �

DEN 239.84
Каква Ноќ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Каква Ноќ

Долго познат по своите големи баладиринг, Деловите се исто така најдолготрајни R најдобрите балади за ш�

DEN 0.67
Френк Лејси Живеат Во Мали
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Френк Лејси Живеат Во Мали

Откако настапи безброј вторнички вечери во клубот Френк Лејси го прави своето одамна задоцнето деби На

DEN 0.33
Синглови Колекција 1947-62
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Синглови Колекција 1947-62

Перси Мејфилд беше еден од најпознатите восхитувани И влијателни Р хит цитат;Хит На Патот Џеккот;, што д�

DEN 225.92
Не Ме Сакаш
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Не Ме Сакаш

Пјер Зонзон соработува Со аранжерите Патрик Леви И Франк Дона на авантуристички електрохаус римејк на �

DEN 271.84
Во Живо Од Остин Тексас
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Во Живо Од Остин Тексас

Иако Елиза Гилкисон е родена во Лос Анџелес, Тексас сака Да ја тврди како своја Можеби тоа е затоа што не�

DEN 2.67
Започнете За Повеќе
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Започнете За Повеќе

2013 ослободување Од ТексасБазирани Кантри пејач / текстописец Тоа е четвртиот албум во самонаправена ка�

DEN 2.33
Есенцијални ози озборн [ЦД]
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Есенцијални ози озборн [ЦД]

Ози Озборн Есенцијален Ози ОЗБОРН (ЦД НОВО)Етикета : Sony Format : Cdreless Датум : 06 Декември 2005no На Дискови : 2ЕАН :

DEN 230.08