• Свеж
Ефен краставица вотка, мл

Ефен краставица вотка, мл

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Познат по своите иновативни избори за вкус, Ефен Водка е пред кривата уште еднаш со водка од краставица. Со суштината на свежо собраните лозови краставици, оваа зачинета вотка создава освежувачко преземање на класични коктели. Направено од премиум француска пченица, Ефен Водка користи континуиран процес на дестилација, заедно со природни состојки за да создаде мазен вкус на непцето. Добро се спарува со дињи како што се Cantaloupe или лубеница, може да обезбеди јасен пресврт на традиционалниот мартини и исто така добро се меша со сода вода, тоник или сода од лимон-вар за да создадете ладен, освежувачки коктел. Водка со вкус на ефен краставица, шише 750 ml, ABV 37,5% Ефен вотка е вотка супер-премиум чие име значи мазно, рамномерно и избалансирано на холандски. Ефен започнува со основа од 100% премија пченица од Северна Франција - чист скроб што доведува до свиленкаста мазна течност. Ефен се дестилира постојано на температури под 85˚, создавајќи вотка без траги од изгорен шеќер. Ефенот се сече со чиста изворска вода што е прочистена преку обратна осмоза, процес што создава технички совршена вода. Со суштината на свежо собраните лозови краставици, оваа зачинета вотка создава освежувачко преземање на класични коктели. Направено од премиум француска пченица, Ефен Водка користи континуиран процес на дестилација, заедно со природни состојки за да создаде мазен вкус на непцето. Добро се спарува со дињи како што се Cantaloupe или лубеница, може да обезбеди јасен пресврт на традиционалниот мартини и исто така добро се меша со сода вода, тоник или сода од лимон-вар за да создадете ладен, освежувачки коктел.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Француска ванила, мл, доказ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Француска ванила, мл, доказ

Француската ванила Цирок е богат дух на дегустација направен со вотка дестилиран пет пати од фино франц

DEN 47.68
Три маслинки ® Водка грозје, шише МЛ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Три маслинки ® Водка грозје, шише МЛ

Три маслинки® вотка грозје 750 ml три маслинки® грозје е вкусно и екстремно мешано, требаше да биде дел о�

DEN 83.68
Smirnoff Peach, ML
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Smirnoff Peach, ML

Smirnoff Peach е совршена за вашата следна забава за коктел Нанесено е со природен вкус на сочни праски, додава

DEN 1.67
Смирноф лубеница, 1. л, 35% АБВ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Смирноф лубеница, 1. л, 35% АБВ

Смирноф лубеницата е нанесена со розов вкус на лубеница за сладок и освежувачки вкус во сите ваши пијал�

DEN 479.84