• Свеж
14k Жолто Злато 14ky Половина Круг Со Големина На Работ Бенд 10. Произведено во Соединетите држави хре050-10,5

14k Жолто Злато 14ky Половина Круг Со Големина На Работ Бенд 10. Произведено во Соединетите држави хре050-10,5

Buyers rating:
DEN 8679.68

Од стоката

14ky 5mm Половина Круг Со Големина На Работ Бенд 10.5 Овој Стручно Дизајниран Накит : Прстените се Произведуваат Со Перцизност во Земјата НА Соединетите Држави Изработени од 14k Жолто Злато и со Овие Неверојатни Атрибути; Цврсто, Полирано, 14k Жолто злато, Гравирано, Половина Круг, Обработено.Список На Спецификации : Материјал : Примарна - Чистота : 14К; Финиш : Полиран; Камен Количина_1 : 1; Ширина На Опсег : 5 мм; Камен Поставување_1 : Прстен Машина; Големина (Минимум) : 10,5; Големина (Максимум) : 10,75; Зголемување На Прилагодување На Големината : 0,25; Карактеристика : Цврст; Материјал : Примарен : Злато; Прстен Одговара : Стандард; Голем : Да; Камен Форма_1 : Тбд; Камен големина_1 : ; Дебелина : 1.4; ГРАВИРАЊЕ : Да; Тип На Производ : Накит; Тип На Накит : Прстени; Продадени по единица : секој; пол : Унисекс; Материјал : Примарна - Боја : Жолта; Тип На Прстен : Свадбени Ленти; Тип На Раб : Гребен; Тип На Камен (Друго)_1 : Странично Монтирање На Камен(И); Облик На Прстен : Половина Круг. 14к 5мм Половина Круг Со Големина На Работ 10,5 Накит : Прстени Цврсти. Полиран. 14к Жолто злато. Гравирање. Половина Круг. Машински. Материјал : Примарна-Чистота : 14К. Заврши : Полиран. Камен Количина_1 : 1. Бенд Ширина : 5 мм. Камен Поставување_1 : Прстен Машина. Големина (Минимум) : 10.5. Големина (Максимум) : 10.75. Зголемување На Прилагодување На Големината : 0.25. Карактеристика : Цврста. Материјал : Основно : Злато. Прстен Одговара : Стандард. Голем : Да. Камен Облик_1 : ТБД. Камен Големина_1 : . Дебелина : 1.4. Гравирање : Да. Тип На Производ : Накит. Тип На Накит : Прстени. Продадени По Единица : Секој. Пол : Унисекс. Материјал : Примарна Боја : Жолта. Тип Прстен : Свадба Бендови. Тип На Работ : Гребен. Камен Тип (Други)_1 : Страна Камен Монтажа (и). Облик На Прстен : Половина Круг. Земја на Потекло - САД.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Зачувување на 14KT жолто злато свадбеник
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Зачувување на 14KT жолто злато свадбеник

Овој 3мм свадбен бенд има високополирана завршница во 14 кг жолто злато за класичен изглед Овој прстен е �

DEN 6323.68
0. Карат 18к Жолто Злато Тркалезен Розов Сафир И Бел Дијамант Дами Хало Ангажман Невестински Прстен Со Појавување На Ба
  • Свеж
Оценка на купувачите:

0. Карат 18к Жолто Злато Тркалезен Розов Сафир И Бел Дијамант Дами Хало Ангажман Невестински Прстен Со Појавување На Ба

0.50 Карат (ctw) 18k Жолто Злато Тркалезна Розова Сафир И Бел Дијамант Дами Хало Ангажман Невестински Прстен �

DEN 2.67
Зачувување на 14KT жолто злато свадбеник
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Зачувување на 14KT жолто злато свадбеник

Овој 3мм свадбен бенд има високополирана завршница во 14 кг жолто злато за класичен изглед Овој прстен е �

DEN 3.33