• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Облаци на дождовни бури“ платно уметност од Никол Дитц, бела мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Облаци на дождовни бури“ платно уметност од Никол Дитц, бела мат, сребрена рамка

Buyers rating:
DEN 2601.60

Од стоката

Уметник : Никол Дитзсубјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Облаци на дождовни бури“ Арт од Никол Дитц, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Никол Дитц. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко парче има сина, сива и тен боја на текстурирана површина. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност 'под вулканот „Канвас уметност“ од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност 'под вулканот „Канвас уметност“ од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна �

DEN 0.67
Апстрактната wallидна уметност на пистата „Поделена Туркуиз“ - Теал; Тиркизна апстракт со сиви тонови модерно современо платно
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Апстрактната wallидна уметност на пистата „Поделена Туркуиз“ - Теал; Тиркизна апстракт со сиви тонови модерно современо платно

Додадете малку глам на вашите wallsидови со оваа авенија на пистата „Поделена туркуза“ апстрактна wallидн�

DEN 0.33
Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „трепки и модни цитати и изреки“ - розово, злато
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „трепки и модни цитати и изреки“ - розово, злато

ЛЕШИ И ВИНКИ, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна розова боја, о

DEN 318.24
Трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстрактни кругови 2' платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, дрвена рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстрактни кругови 2' платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, дрвена рамка

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстра

DEN 639.68