• Свеж
Сос од црвена топла пиперка од Грејс Јамајка, 4. мл

Сос од црвена топла пиперка од Грејс Јамајка, 4. мл

Buyers rating:
DEN 95.68

Од стоката

Сос од бибер, Јамајка црвено топло 4,8 fl Oz (142 ml) Hotешка. Квалитет од 1922 година. Доживејте го автентичниот вкус на Карибите со нашиот опсег на сосови од пиперка направени свежи со зрели пиперки одгледувани во подножјето на Јамајка. Нашата карактеристична мешавина на јамајкански црвени пиперки и зачини се комбинираат, што резултира во ерупција на огнена топлина, вкус и арома. На Грејс сè што правиме започнува со квалитет и завршува со одличен вкус! Производ на Јамајка. 4,8 fl Oz (142 ml) Јамајка сос од пиперка, црвено топло јамајка. Hotешко. Квалитет од 1922 година. Доживејте го автентичниот вкус на Карибите со нашиот опсег на сосови од пиперка направени свежи со зрели пиперки одгледувани во подножјето на Јамајка. Нашата карактеристична мешавина на јамајкански црвени пиперки и зачини се комбинираат, што резултира во ерупција на огнена топлина, вкус и арома. На Грејс сè што правиме започнува со квалитет и завршува со одличен вкус! Производ на Јамајка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Grouse Hunt Farms Wos Wit Chili сос, Оз
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Grouse Hunt Farms Wos Wit Chili сос, Оз

Топол чили сос, фармата со тегла 17 мл Холандска храна во Пенсилванија Холандска храна во Пенсилванија Н�

DEN 95.68