• Свеж
Добра смисла неоткриен раствор на електролит, 33. fl. Оз

Добра смисла неоткриен раствор на електролит, 33. fl. Оз

Buyers rating:
DEN 0.33

Од стоката

Споредете се со состојката на Pedialyte®1. Дехидрираноста може да биде предизвикана од различни симптоми. Кога телото губи премногу важни течности и електролити, тоа веќе не може да функционира правилно. Неомилениот раствор на електролит е дизајниран да спречи дехидрација со брзо враќање на течностите и електролитите поефикасно од спортските пијалоци, сосови, сокови и вода. Независен за новороденчиња. Одлично за деца и возрасни. Ги заменува електролитите. Ги заменува течностите и цинк. Помага во спречување на дехидрираност. Формулацијата е овластена за кошер? (У).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.