• Свеж
Acdelco Професионални 24557l Обликувани Долниот Радијатор Црево Одговара изберете: 2005-HYUNDAI ТУСОН, 2007-KIA SPORTAGE

Acdelco Професионални 24557l Обликувани Долниот Радијатор Црево Одговара изберете: 2005-HYUNDAI ТУСОН, 2007-KIA SPORTAGE

Buyers rating:
DEN 271.84

Од стоката

Acdelco Professional, премиум Резервни Црева За Течноста за Ладење се составени од специјално помешани материјали кои помагаат да се спротивстави на електрохемиската деградација (ECD), водечка причина за откажување на цревото. Тие се специјално дизајнирани, фабрички обликувани црева во стилот НА ГМ ОЕ за да се вклопат денес помали, поцврсти моторни прегради. Ацделко Професионално Обликуваните Црева за Течноста за Ладење се оценети со температура од -40 степени Целзиусови до 275 степени Целзиусови (-40 Степени Целзиусови до 135 Степени Целзиусови) и се одобрени за морски апликации. Не користете за апликации за пренос на гориво или масло. Овие премиум резервни црева за течноста за ладење се произведени за да ги исполнат вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Црево За Течноста За Ладење На Радијаторот Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Материјал : Армирана Гума. Одговара Изберете : 2005-2009 ХЈУНДАИ ТУСОН 2007-2010 КИА СПОРТ 2005-2006 КИА НОВ СПОРТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Acdelco Професионални Обликувани Горниот Радијатор Црево Одговара изберете: 2006-БУИК ЛУЦЕРН, КАДИЛАК КОМЕРЦИЈАЛНИ ШАСИЈА
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Acdelco Професионални Обликувани Горниот Радијатор Црево Одговара изберете: 2006-БУИК ЛУЦЕРН, КАДИЛАК КОМЕРЦИЈАЛНИ ШАСИЈА

Acdelco Professional, премиум Резервни Црева За Течноста за Ладење се составени од специјално помешани материјал

DEN 367.84