• Свеж
Пирели Скорпион Нула Цела Сезона 255 55Р 109В XL ТЕРЕНЕЦ КРОСОВЕР Гума

Пирели Скорпион Нула Цела Сезона 255 55Р 109В XL ТЕРЕНЕЦ КРОСОВЕР Гума

Buyers rating:
DEN 0.67

Од стоката

Пирели Скорпија Нула 255/55Р18 109в Xloverview Пирели Скорпија Нула гумите за лето се дизајнирани да настапуваат на и надвор од патот за Теренци. Тие имаат симетрична шема на шарите со ребра кои ја подобруваат стабилноста на насоката, како и одговорот на управувачот. Овие гуми нудат минимална стабилност на тркалање за економичноста на горивото и двата надолжни жлебови ја отстрануваат водата за да ја подобрат влечната сила на влажните површини. Овие гуми се достапни во рамна технологија за подобра безбедност. Интензивно пиење за дополнителен стисок и за спречување на нерамномерно абење на шарата. N во облик на шарите блокови нудат подобро на и надвор од патот влечење. Странични жлебови на рабовите за фаќање на рамената за супериорни перформанси. Големина : 255/55Р18. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Кросвинд Х Т ЛТ31 10.50 Р 109Р БВ Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Кросвинд Х Т ЛТ31 10.50 Р 109Р БВ Гума

H / T е гума за автопат за цела сезона дизајнирана за употреба на Теренци, лесни камиони и комбиња и им нуд�

DEN 2113.76
Тојо Опен Кантри А Т 285 75Р С Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Тојо Опен Кантри А Т 285 75Р С Гума

Како резултат на тоа, гумата ја намалува бучавата од патот што се слуша во кабината на возилото за време

DEN 0.33
Бриџстоун Дуелер А Т РЕВО 285 70Р Р Гума Одговара: - Џип Вранглер Неограничен Рубикон 392, - Џип Вранглер Неограничен Рубикон
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Бриџстоун Дуелер А Т РЕВО 285 70Р Р Гума Одговара: - Џип Вранглер Неограничен Рубикон 392, - Џип Вранглер Неограничен Рубикон

Бриџстоун дуелер а / т рево 2 (еко) ЛТ285 / 70Р17 118р бсв цела сезона гума бриџстоун дуелер а / т рево 2 (еко) ЛТ285 /

DEN 2.33
Купер Дискаверер СР Ол-Сезона 225 55Р 99Х Гума Одговара: Форд Бегство Титаниум Приклучок Хибрид, 2014-Доџ Патување Крстопат
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Купер Дискаверер СР Ол-Сезона 225 55Р 99Х Гума Одговара: Форд Бегство Титаниум Приклучок Хибрид, 2014-Доџ Патување Крстопат

Ова го максимизира контактот со шарите со површината на патот за подобро да го фати патот, значително зг

DEN 2.00