• Свеж
Хан Гајден-Ме Нарече Твојата Erка-Винил

Хан Гајден-Ме Нарече Твојата Erка-Винил

Buyers rating:
DEN 2.00

Од стоката

Сеќавањата на лежењето на вашиот под се враќаат додека игра хан гајден. Нејасни одгласи на стара мешавина го поплавуваат аудитивниот тек. Ние бевме скандинавски сонување.. размислувајќи за нашиот следен потег, клупски подиум за танцување повикува во далечината. Напливот на современиот живот се распрснува во резонантните фреквенции на апстрактните електронски артефакти. Овие сеќавања не се мои. Ова се зборовите и звуците на хан гајден. Кристин Мирволд, Ингрид Сколанд Лиа и Рагнхилд Стенкање предизвикуваат басна присутна во звучна палета која се движи како глацијален бран низ аудио спектарот. Гласните хармонии на триото се лизгаат низ долготрајни атмосфери како леплива утринска роса. Синтисајзери бавно тропање тапан машини на примамливата пулсот. Гласовите стенкаат со скептицизам додека придружбата крева раменици во апатија кон светот околу неа. "ме нарече твојата erка" е извонредна, се оддалечува во мрзливо спокојство. Градење на палета која паѓа помеѓу пукнатините на познати музички јазици, хан гајден фалсификува минлив ден-соништа. Треперењата на саксофонот се појавуваат на побавните броеви како " erка "и " еве ја вашата приспивна песна " повикувајќи ги на ум најслатките звучности од осумдесеттите поп додека разменуваат фрази со модерни машини во славна дихотомија. Има мелодија што сте ја слушнале претходно, пресврт на фразата земена директно од книгата за поп-песни, но нема ништо слично на звукот на "ме нарече твојата erка. "Стиховите од перспектива на младите во несигурен свет се транспонираат од сопствениот живот во освежувачки искрена и искривена испорака. До моментот кога ќе пристигне "тимот", вие сте транспортирани до еден ден во животот на дваесет и нешто што се движи во сигурни чекори до преработен електро-судир. Тоа е местото каде што завршивме, на подиумот. Хан гајден не носи од подот во дневната соба до клубот во текот на ЛП. Ние сме исфрлени од другата страна; минатиот живот живеел преку звук завршен, каде што излегуваме со свежо лице и желни да ја преземеме ноќта.Албум Песни1. _ Јас Сум Уметник2. Сеќавање3. Еве Ја Вашата Приспивна Песна4. Не Го Сакам 5. Колку Повеќе Размислуваш6. Колку Полошо Се Чувствуваш_7. Кој Беше Јас8. 9ка9. Имав 10 години. Доста Е Од М11. Екипата Хан Гајден-Ме Нарече Твојатаikка-Винил.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Гениј На Бад Пауел
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Гениј На Бад Пауел

Винил лп притискање Генијалноста На Бад Пауел, првично насловена Како Бад Пауелс Расположенија, е студи

DEN 370.24
Сураката Коите-Ен Оланд-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Сураката Коите-Ен Оланд-Винил

Винил лп притискање 2018 ослободување Сураката Коте е кораиграч Во париз од сенегал Тој е гриот, што значи

DEN 1.00
Џим Лодердејл-Надеж-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џим Лодердејл-Надеж-Винил

Плодниот, добитник На Греми Наградата, Џим Лодердејл испорача уште една серија песни кои дополнително г

DEN 576.00
Заглавени Во Љубов О. С. Т. - Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Заглавени Во Љубов О. С. Т. - Винил

Винил лп притискање Оригинален саундтрак на филмот од 2013 година Резултатот Заглавен Во Љубовта беше со�

DEN 576.00
Џон Мајал-Блуз Од Лорел Кањон-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џон Мајал-Блуз Од Лорел Кањон-Винил

По распадот На Блузбрејкерите Во 1968 Година, Мајал направи пауза од три недели во ЛОС анџелес и тоа му док

DEN 1.33
Робедор-Негативно Наследство-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Робедор-Негативно Наследство-Винил

Винил лп притискање Најгнасните на зандана индексирање синтбучава дела се врати Нека универзумот зави�

DEN 308.48
Единствениот Начин Е Нагоре-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Единствениот Начин Е Нагоре-Винил

Винил лп притискање Свештеникот Смоки Норфул, двократен добитник На греми наградата, води постапка со п

DEN 2.00
Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил

За Минијатурите, Швајцарскиот композитор И продуцент Семјуел Рајнхард бара неодредени техники на експ�

DEN 0.67
Харари-Битие-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Харари-Битие-Винил

Во тој процес, тие создадоа звук кој беше означен премногу едноставно како "Афророк", но навистина беше с

DEN 576.00
Син, Брза Помош-Некој Друг Дежа Ву-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Син, Брза Помош-Некој Друг Дежа Ву-Винил

Нивната трета целосна должина означува заминување од 2005Тите "Клучен Збор";, нуди поостар поглед на разли

DEN 2.67
Стивен Воблејеј-Закачам-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Стивен Воблејеј-Закачам-Винил

Нашиот француски пријател Стивен Воблеј возвраќа! По возвишениот тресење на ВАШИОТ TINGSZ ЕП, Стив повторн

DEN 576.00
Денис Локориер-Гласот На Д-Р Хук-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Денис Локориер-Гласот На Д-Р Хук-Винил

Снимено Во Студиото Круг Хаус, Лондон, 20 Март 2002 година Освен Страна 2, песна 4 Унион Сити, Њу Џерси, Сад) Е �

DEN 1.33
Фатс Наваро Меморијален Албум-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Фатс Наваро Меморијален Албум-Винил

Ограничен 10кут; винил преиздавање Објавувањето е дел од кампањата за преиздавање винил на годишнината �

DEN 1.67