• Свеж
Клио помалку шеќер мешан грчки грчки јогурт бар во чоколаден слој, 1. мл

Клио помалку шеќер мешан грчки грчки јогурт бар во чоколаден слој, 1. мл

Buyers rating:
DEN 2.67

Од стоката

Клио закуските ја тресат играта за ладни закуски со првата грчка јогуртска лента во чоколадото обложување, сега со помалку шеќер! Размислете кремасти, целото млеко грчки јогурт завиткан во препуштена чоколадна обвивка, комбинирајќи ги нутритивните придобивки на грчкиот јогурт со погодност на бар. Со само 100 калории, 1 грам шеќер, 8 грама протеини и милијарди пробиотици, Клио помалку шеќер мешан грчки јогурт бар е совршен за појадок што треба, вкусна попладневна закуска или декадентен десерт. Залак преку препуштената чоколадна облога во богата текстура слична на чизкејк за лекување на копнеж во кое било време од денот. И токму кога мислевте дека мешаниот јогурт на Бери не можеше да добие посовршено! Најдете го Клио Чилин во ладилни јогурт и бар -патека. Мешана бери грчка јогуртска лента во чоколаден слој. Направено со помалку шеќер грчки јогурт. 8 грама протеини и само 1 грам шеќер по бар. Activeивеат активни култури. Вкусна текстура слична на чизкејк. Погодна форма на бар - Не е потребна лажица!. Најдете во ладилни јогурт и бар -патека. Чувајте во фрижидер. Достапно и во вкус на ванила јогурт.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Chobani® 2% грчки јогурт, кокос измешан 5,3oz
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Chobani® 2% грчки јогурт, кокос измешан 5,3oz

Доживејте ја ароматичната, кремаста добрина на грчкиот јогурт на Чобани, направен со земјоделскосвежо �

DEN 22.08