• Свеж
Прв пат се вклопуваат во филтерот за воздух

Прв пат се вклопуваат во филтерот за воздух

Buyers rating:
DEN 385.12

Од стоката

DENSO за прв пат се вклопуваат во филтерот за воздух DENSO Air Filters вработуваат три последователни слоеви на медиуми за филтрирање за да стапат во многу поширок спектар на големини на честички од обични, еднослојни медиуми. Прецизните плочи со прецизност елиминираат бајпас и обезбедуваат фабрички квалитет да се вклопат во куќиштето за чистење на воздухот, правејќи ја инсталацијата ветре. Иновативниот дизајн на три слоеви на Денсо, фини слоеви, фаќа фини честички од нечистотија и прашина. Средниот слој фаќа честички од нечистотија и прашина со средна големина. Слојот на курсот фаќа големи честички од нечистотија и прашина. Карактеристики и придобивки : Високата стапка на проток на воздух ги подобрува перформансите и економичноста на горивото Супериорниот капацитет за задржување на прашината го зголемува филтерот за живот максималната ефикасност ја намалува лесната инсталација на моторот со фабрички квалитет, спречува абразивни честички да влезат во моторот намален абење на моторот замена на затнат филтер за воздух може да ги подобри перформансите DENSO за прв пат се вклопуваат во филтерот за воздух.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Denso 143- Air Filter
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Denso 143- Air Filter

Air Filter Fits : 0208 Jaguar SType, 0409 Jaguar Vanden Plas, 0409 Jaguar XJ8, 0409 Jaguar XJR, 0509 Jaguar Super V8, 1417 Jaguar XJR, 0915 Jaguar XF, 1015 Jaguar XFR, 1018 Jaguar XJ, 1315 J

DEN 1.00