• Свеж
Motorcraft Alternator GLV-8950-RM одговара Изберете: 1998- Меркур Гранд Маркис, 1998 година- градски автомобил Линколн

Motorcraft Alternator GLV-8950-RM одговара Изберете: 1998- Меркур Гранд Маркис, 1998 година- градски автомобил Линколн

Buyers rating:
DEN 1119.84

Од стоката

Поддржано од гаранцијата за делови за моторни услуги, која нуди 2 години, неограничена километража, ограничена цена на трудот и без комерцијални исклучоци. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилери на Форд/Линколн и овластени дистрибутери на Форд. Двојните вентилатори за внатрешно ладење обезбедуваат сигурност за време на екстремни температури. Слики прстени и четки се дизајнирани за намалено абење за да се обезбеди подолг животен век. Чувството на напон на далечинска батерија помага во подобрување на точноста на напонот и продолжување на траењето на батеријата. Перформанси- и тестирани со изолација на 600 волти. Наменето за специфични апликации, што помага да се обезбеди соодветно вклопување и полесна инсталација. Управување со ефектите на режимот на неуспех (FMEM) обезбедува рано предупредување за потенцијалните проблеми со системот за полнење. Робусно тестирање еднакво на 10 години/150,000 милји употреба. Дизајниран и инженерски за да ги исполни ригорозните стандарди на компанијата „Форд мотор“, „Моторнифт“, алтернаторите даваат сигурни перформанси, дури и во екстремни услови. Врски со возила Автомобил/камион Форд Круна Викторија : 1998 - 2002 Линколн Таун Автомобил : 1998 - 2002 Меркур Гранд Маркис : 1998 - 1999 Алтернатор Продолжено одговара : 1998-1999 Меркур Гранд Маркис 8 Цил 4,6 Л 1998-2002 Линколн Таун автомобил 8 Цил 4,6 L 1999-2002 Форд круна Викторија Полициска пресретнувач 8 Цил 4,6 Л 1998 Форд круна Викторија LX 8 Цил 4,6 l и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Денсо Реконструиран ДЕНСО Прв Пат Одговара Алтернатор 210-Одговара изберете: 1997 - ТОЈОТА КАМРИ, ТОЈОТА КАМРИ СОЛАРА
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Денсо Реконструиран ДЕНСО Прв Пат Одговара Алтернатор 210-Одговара изберете: 1997 - ТОЈОТА КАМРИ, ТОЈОТА КАМРИ СОЛАРА

Ви ја носи Најдобрата Вредност : голема предност да бидете снабдувач НА ОЕ е да ги знаете најновите пром�

DEN 3919.84
Алтернатор Ббб Индустрии Реман
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Алтернатор Ббб Индустрии Реман

ПРЕРАБОТЕН ДОМАШЕН АЛТЕРНАТОР ПОВТОРНО ПРОИЗВЕДЕН ДОМАШЕН АЛТЕРНАТОР Одговара Избери : 19941996 ФОРД Ф150 6 �

DEN 1.67
Алтернатор Ббб Индустрии Реман
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Алтернатор Ббб Индустрии Реман

алтернатор ббб индустрии 13800 реман Ббб Индустрии АЛТЕРНАТОР РЕМАНУФА Одговара Изберете : 1998 ВОЛВО С70 5 Ц

DEN 3327.84