• Свеж
HB LED Светилки ЗА Фарови, Светло За Магла Со Средно Светло, Внатрешен Двигател, 60W 6000LM 6000K

HB LED Светилки ЗА Фарови, Светло За Магла Со Средно Светло, Внатрешен Двигател, 60W 6000LM 6000K

Buyers rating:
DEN 0.67

Од стоката

LASFIT 9006 Фарови Светилки, Светло За Магла/Ниско Светло LED Светло Најискрена Политика : 1, 1-годишна гаранција без проблеми. 2, 45 дена враќање/гаранција за враќање на парите. 3.Локална поддршка Во ДРЖАВАТА КАЛИФОРНИЈА. 4, Поддршка За Телефонска Услуга : (909) 758-7900 5, бесплатна етикета за испорака за враќање може да се обезбеди доколку е потребно (ве молиме контактирајте не преку@ ) Топол Совет : не сте сигурни дека ова е вистинскиот светилки за вас? Добредојдовте да не контактирате за консултации преку@ . Вовед новите КОМПЛЕТИ ЗА конверзија НА ФАРОВИ ПРЕДВОДЕНИ од серијата ЛА плус дојдоа со постабилни и издржливи перформанси со прекрасен изглед и инсталација на приклучок и игра. Технички Спецификации Големина На Сијалицата : 9006 HB4 Режим На Светло : Употреба Со Еден Зрак : КОЛИЧИНА НА ЛЕР НА ФАРОВИТЕ : Flip Чипови ЗАСИЛЕНИ СВЕТИЛКИ СО ЗРАК НА Флукс (Пакет од 2) Напон : DC 9-16v Светлосна Моќност : 60 W/сет (30 W/сијалица) Прозрачен Флукс : 6.000 LM/сет (3.000 LM/сијалица) Температура На Бојата : Светло Бела 6.000 K Животен Век : Над 30.000 Часа сертификација : Ип67 Вода И Прашина Печат, Се, Рохс Забелешка : За Шеви Силверадо 2003-2007 година, фабричките Држачи за ЗАВРТКИТЕ за ПРИЛАГОДУВАЊЕ НЕМА да Дозволат да се вклопи ЗАДНИОТ вентилатор за ЛАДЕЊЕ на СИЈАЛИЦАТА. Треба да ги исечете држачите за поддршка на фаровите за да ги направите светилките да се вклопат. 6 парчиња Нов Флип Чип Засилен Флукс Зрак|Многу Посветла од Халогенот. 360 Степени Прилагодлив Приклучок за Прилагодување на Моделот на Зракот. Пократка Големина|Брза Инсталација Без Борба. Новиот Систем За Ладење Користи Подобра Дисипација На Топлина, Трае Подолго. Гаранција 45-дневен враќање без проблеми, 1-годишна гаранција за замена.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

За Претставникот НА ГМЦ 2002 - КОМБО ПРЕДВОДЕНИ Фарови Комплет Сијалица Со Висока Ниска Магла, 9005+9006+880, Вајт, В25, Ц16
  • Свеж
Оценка на купувачите:

За Претставникот НА ГМЦ 2002 - КОМБО ПРЕДВОДЕНИ Фарови Комплет Сијалица Со Висока Ниска Магла, 9005+9006+880, Вајт, В25, Ц16

Технички Детали за производот 9005 HB3 + 9006 HB4 (Долг Зрак и Средно Светло) Напон : 1224vattage : 50 WBrightness : 5500lmcolor Темп�

DEN 575.84