• Свеж
Континентална ContiSportContact 5p Лето 275 35ZR XL Патничка Гума Одговара: - Бмв Конкуренција xDrive, - Бмв Конкуренција xDrive

Континентална ContiSportContact 5p Лето 275 35ZR XL Патничка Гума Одговара: - Бмв Конкуренција xDrive, - Бмв Конкуренција xDrive

Buyers rating:
DEN 3.33

Од стоката

Континентален Conti Sport Contact 5 P 275/35 ZR19 (100 Y) Xloverviewcontsportcontact 5 P гумите се опција за гуми со ултра високи перформанси Од Континентал која обезбедува најнова иновација во технологијата на гуми за остроумниот возач. Асиметричните обрасци на шарите на спортските Контактни гуми обезбедуваат подобро предавање, поостри свиоци и неверојатна влечна сила. Вниманието на конструкцијата и дизајнот на шарите значи Спортски контактните гуми застануваат пократко и обезбедуваат подобра отпорност на хидроплан на влажни површини. Подобрено ракување. Зголемена влечна сила. Пократки растојанија за сопирање. Поддржан Од Вкупниот План За Доверба На Континентал кој вклучува Опасност Од Патишта, Ограничена Гаранција, Судење За Задоволство на Клиентите, Помош На Патишта Со Рамна Гума и Гаранција за Километража (важат ограничувањата и ограничувањата). Големина : 275/35ЗР19. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2022-23 КАДИЛАК ЦТ5 В Блеквинг 2021 Бмв М3 База 2023 Бмв М4 ЦСЛ 2018-20 Мерцедес-БЕНЦ АМГ ГТ Р База 2014 Мерцедес-Бенц СЛС АМГ Црна Серија и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103

Побрзо на влажна патека Оваа технологија ја забавува стапката на абење на моделот на надворешните раме�

DEN 6368.80
Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1418.24