• Свеж
Авалон Органски Чајно Дрво Скалпот Третман Шампон, Оз Шише

Авалон Органски Чајно Дрво Скалпот Третман Шампон, Оз Шише

Buyers rating:
DEN 183.84

Од стоката

Нежно исчистете ја косата и ублажете ја непријатноста на скалпот Со Авалон Органски Третман На Скалпот Шампон Од Чајно Дрво. Направена со ботанички и есенцијални масла од растителни извори, оваа сертифицирана органска формула го балансира нивото на влага и ја смирува иритацијата. Есенцијалното масло од чајно дрво, бета-глукан, алое, киноа протеин и витамин Е работат заедно за да ја кондиционираат и запечатат кутикулата на косата за силна, сјајна коса и траен комфор на скалпот. ОВОЈ ЕВГ ПОТВРДЕН шампон е направен со не-гмо состојки и без парабени, груби конзерванси, синтетички бои или мириси, фталати или сулфати. Исто така е веган и не е тестиран на животни. Курирани од чистите ресурси На природата, авалон Органикс нсф органска сертифицирана нега на кожа, нега на коса и производи за бања и тело се длабоко вкоренети во длабокото почитување на земјата. Комбинирајќи ја модерната наука со ботаничкиот свет, ние постојано се стремиме да ја усовршиме секоја формула, да еволуираме експертиза и да испорачаме иновации. Пребарувајќи ги разубавувачките придобивки скриени во секое растение, Авалон Органикс смислено развива формули за не само да го храни телото, туку и да го храни умот и душата. Едно Шише Од 32 мл Авалон Органски Третман На Скалпот Шампон Од Чајно Дрво. Нежно ја чисти косата и ја ублажува непријатноста во скалпот. Сертифицирана органска формула направена со растителни ботанички и есенцијални масла. Без гмо, парабени, сурови конзерванси, синтетички бои или мириси, фталати или сулфати. Вегански и не тестирани на животни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.