• Свеж
Јнт Номе IIIA Тим Јакна

Јнт Номе IIIA Тим Јакна

Buyers rating:
DEN 479.84

Од стоката

Школка : отпорен На Пламен, 6 мл., Nomex® IIIA (93% Nomex® Arмид/ 5% Kevlar® ®мид/ 2% Други Влакна) Поставата : 100% Мета -sмидинзулационен Пакет : 9.3 мл., 100 %arмиди Одвојуваат, тешки, nomex® снимен месинг патент-плетена јака, манжетна и појасдве големи вметнувања, џебови со заварени црти џеб од левиот ракавиндустриски Алишта-Лесна Почва, Домашно Миење Редовни големини достапни во стил JNT2 Arc Рејтинг 5т 58 калории/cm2 оваа облека ги исполнува или ги надминува стандардите За cat4, Arc Рејтинг 5т 58 калории/cm2, nfpa 2112 во согласност сертифициран од страна на преземачите лаборатории за да се исполнат барањата на nfpa 2112 стандард на пламен отпорни облека За заштита на индустриски персонал од блиц Оган, 2012 Издание. Одвојување, тешки, номекс снимени месинг патент. Номекс ребро плете јака. Манжетни и појас. 88%памук, 12% најлон. XLT. Морнарица. Мажи. Бедем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.