• Свеж
Вода во Оваа Пустина

Вода во Оваа Пустина

Buyers rating:
DEN 0.33

Од стоката

Преглед На Роберт Даунс, уредник НА СЕВЕРЕН ЕКСПРЕС, Траверс Сити, мичиген. Ноември 2006 звукот на ОВА ЦД е прекрасен, особено преку слушалките. Пол Тегел изработи атмосферски албум со современи акустични песни, благословен од неговиот богат баритон и внимателни конструкции на длабоко резонантна гитара. Вокалите на тегелс потсетуваат На марк Нопфлер од Страшната Слава На Тегелс. Неговата фраза е исклучителна, држејќи се доволно за да го задева увото на слушателите за повеќе. Проверете го неговиот став за традиционалната песна, Кукавицата, за мастерс класа во градењето драматична напнатост. Неговите сопствени песни вртат визии За порти, бидејќи Во Голема Бура Доаѓа На Овој Начин. Тешко е да се најде грешка во ова цд НА горната полица што го користи својот вистински чувар. Нашата единствена желба би била неколку побрзи мелодии за да додадеме контраст. Но, тоа е кавга, бидејќи ОВА Е ЦД СО кое треба да се гордееме. Т. Вода во Оваа Пустина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Сјае Како Злато
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Сјае Како Злато

2003 реиздавање на 1999 компилација на нивните понова кариера карактеристики 32 песни вклучувајќи 8 песни на

DEN 311.52
Спасување Љубов
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Спасување Љубов

Рекуперандо Ел Амор Примос МхРекуперандо Ел Амор (ЦД НОВО) Етикета : Диса Формат : Цд Датум На Издавање : 23

DEN 576.00
Под Капакот
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Под Капакот

Објавувањето ПОД КОРИЦИТЕ ќе содржи многу Класични Карпи најнезаборавни хитови од 1970тите Лицата, Патув

DEN 235.36
Транказос Де Верано 2013
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Транказос Де Верано 2013

Транказос Де Верано 2013 Транказос Де Верано 2013 (превод : Огромни Летни Хитови 2013) е колекција од 12 патеки н

DEN 2.00
Бородин Издание
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Бородин Издание

Александар Порфириевич Бородин несомнено најпознат по неговото членство во рускиот Моќен Грст беше хе�

DEN 2.00
Каква Ноќ
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Каква Ноќ

Долго познат по своите големи баладиринг, Деловите се исто така најдолготрајни R најдобрите балади за ш�

DEN 0.67
Повик На Срцето
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Повик На Срцето

Повик На Срцето е збирка оригинални и традиционални мелодии распоредени за бандура слична на харплик с�

DEN 1.00
Разбирање
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Разбирање

Мемфис Блик се враќа да го објави својот речник на рими на неговиот втор албум Песните вклучуваат цитат;

DEN 155.04
Дома и Пореметени
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Дома и Пореметени

2013 ослободување, бендовите прв во седум години Со седиште во Остин, Тексас, Гуштерите ја воодушевија пуб

DEN 203.84
Исечете Го Телото Лабаво
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Исечете Го Телото Лабаво

Ова е ДЕБИТАНТСКОТО ЦД од Фанки Бат Дувачки Бенд со седиште Во Сент Луис Тоа е широка мешавина од традиц�

DEN 1.67
Крај На Виножитото: Кти Мајстори
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Крај На Виножитото: Кти Мајстори

Велика британија колекција од гремипобедничка песна стилист фокусирајќи се на нејзините снимки од сре�

DEN 271.84
Чекор Десно: 1970-Критички Антолог
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Чекор Десно: 1970-Критички Антолог

Џорџ Џонс Чекор Право : 19701979 Критична Мравка [ЦД] 61265702922 Музика Џорџ ЏонсЧекор Право : 19701979 Критична Мрав�

DEN 1.67
Слетувањето на харисон
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Слетувањето на харисон

Свирам гитара од 12годишна возраст : ОВА ЦД го привилегира мојот цитат; дел; користев серија инструменти,

DEN 2.67
Карен Далтон - Шукин Шеќер - Цд
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Карен Далтон - Шукин Шеќер - Цд

Во 1962 Година, Карен го повика Ричард Такер да и се придружи Во Колорадо, возвишувајќи го поздравиот начи�

DEN 1.67
Медитација На Кристалот Елохим
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Медитација На Кристалот Елохим

ОВА ЦД за медитација беше целосно насочено од високо Моето водство во врска со оваа медитација дојде, до

DEN 800.00
Борби Со Коњи И Петли
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Борби Со Коњи И Петли

Оригинален Банда Ел Лимон Де Салвадор ЛизарагаГрандес Коридос [ЦД] 85037500314 Музички Оригинал Банда Ел Лим�

DEN 2.00
Започнете За Повеќе
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Започнете За Повеќе

2013 ослободување Од ТексасБазирани Кантри пејач / текстописец Тоа е четвртиот албум во самонаправена ка�

DEN 2.33