• Свеж
охлер -- Лесни Студии, Оп

охлер -- Лесни Студии, Оп

Buyers rating:
DEN 3.00

Од стоката

Овие рано-средни еттуди од Луј Клер (1820-1886) нагласуваат обрасци со пет прсти, пасуси со размери и скршени акорди и се поставени во имитативни и мелодични и придружни текстури. Сите добро се вклопуваат под рацете и им помагаат на помалку искусните играчи со артикулации и фрази на легато и стакато. Предговорот содржи предлози за пракса на Клер од оригиналното издание. Одличен избор за прва книга за етида. Овие рано-средни еттуди од Луј к-конте хлер (1820-1886) нагласуваат обрасци со пет прсти, пасуси со размери и скршени акорди и се поставени во имитативни и мелодични и придружни текстури. Сите добро се вклопуваат под рацете и им помагаат на помалку искусните играчи со артикулации и фрази на легато и стакато. Предговорот содржи предлози за пракса На К-кон хлер од оригиналното издание. Одличен избор за прва книга за етида. Алфред Ремек-Дело Издание : Келер 12 Лесни Студии, Оп. 157 (Мек).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Познати Латински Хитови
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Познати Латински Хитови

Популарни латински хитови организирани за пијано; без текстови (Пијано Соло Песничка) Сега ажурирана во

DEN 216.48
Дува Зен: Наоѓање Автентичен Живот
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Дува Зен: Наоѓање Автентичен Живот

Како млад, иден електроинженер кој живее Во Англија, Реј Брукс имаше се што можеше да посакависоко плате

DEN 1.00
Современа Класа Пијано
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Современа Класа Пијано

Признат за својот креативен пристап и разновиден репертоар, Современата Класа Пијано обезбедува студе�

DEN 1.33
Вовед Во Пост-Тонската Теорија
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Вовед Во Пост-Тонската Теорија

Класичното истражување на теренот, преуредено за нова генерација студенти Сега објавено Од Нортон, Вов�

DEN 2002.08
Хистоар Ду Солдат: Овластено Издание
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Хистоар Ду Солдат: Овластено Издание

(Музичка Продажба Америка) Во ова авторитативно ново издание На Драмското Ремекдело На Стравински, Хист

DEN 352.96
Борци Тела П
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Борци Тела П

Што се случува кога машините ги учат луѓето да танцуваат? Танцовите видео игри ги трансформираат искуст

DEN 0.33