• Свеж
Miabella Women 2- Carat T.G.W. Затегнат бело создадено прстен за ангажман со 3-камен со 3-камен, стерлинг сребро од 3-камен

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Затегнат бело создадено прстен за ангажман со 3-камен со 3-камен, стерлинг сребро од 3-камен

Buyers rating:
DEN 0.33

Од стоката

Погледнете го вашиот зрачен најдобро со овој блескав Миабела Вајт го создаде прстенот за ангажман со три-камен на Мосанит. Изработено во бујно сребро сребро, овој впечатлив прстен има еден тркалезен, издвоен, бел создаден моисанит (8x8mm) скапоцен камен, измешан меѓу два тавани, сет на канали, креирани бели камења, создадени моисанит (3x2mm). Засилен со полиран финиш, овој прекрасен прстен е совршен подарок за жена која сака недооценет накит. Координирајте со разноврсни облеки за привлечен изглед. Направено во сребро. 2-1/4 CT T.G.W. Белиот создаде моисанитни скапоцени камења. Белиот создаден Moissanite Cut : Round & Taper. Бела создадена големина на моисанит : 3x2mm, 8x9mm. Поставени камења, сет на канали. Ширина на опсегот : 1,6мм. 3-камен прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Брилијантност фино накит Стерлинг сребрен оригинален швајцарски сина топаз и бела кубна цирконија CZ маркиза прстен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Брилијантност фино накит Стерлинг сребрен оригинален швајцарски сина топаз и бела кубна цирконија CZ маркиза прстен

Елегантен 925 Стерлинг сребрен маркиз прстен сет со пет живописни оригинални сини топаз и најубавиот сим

DEN 928.00