• Свеж
Сем Розентал - Гестот На Историјата-Винил

Сем Розентал - Гестот На Историјата-Винил

Buyers rating:
DEN 239.84

Од стоката

Текстурален амбиент базиран на виола лебдат Од Сем На Црна Лента За Сина Девојка со сенки виола, и синти/подобрувања Од Стив Роуч.Ограничено издание од 200 Лп / 500 Цд-А. ЛП е 140 грама црн винил Гестот На Историјата се потпира на интроспективни пасуси каде органската текстура и емоциите на виолата се играат во атмосфера на зафатена тажна убавина. Деликатните жици лебдат по треперењето, засекогаш менувајќи ги експресионистичките позадини на обработената виола, синтисајзер и хармониум - длабоко чувствителни и длабоко подвижни. Модернистичките амбиентални композиции балансираат на пропаст гледајќи наназад во моменти на размислување и руминација додека деликатно ја држат иднината во наши раце.Уметниците веќе 33 години, Сем Розентал е текстописец/примарен член на бендот На Готски/етеричен/амбиентален Чин Црна Лента за Сина Девојка. Ширејќи ги крилјата во последните пет години, Сем објави 3 инструментални електронски албуми, вклучително и неодамнешна соработка со Марк Селиг.Стив Роуч е водечки Американски пионер во еволуцијата на амбиенталната / електронската музика, помагајќи да се обликува во она што е денес. Греми-номиниран во 2018 и 2019 година последователно, неговата кариера опфаќа четири децении и речиси 200 изданија. Црпејќи од огромна, уникатна и длабоко лична автентичност, неговите албуми се поттикнати од моментумот на животот посветен на звучната струја.Сенка е енигматичен виолист со седиште Во Портланд, Орегон. Тие настапуваат во голем број локални бендови, буск Во Пауелс Книги за време на празниците и настапуваат на најновите две Црни ленти за Албуми Со Сина Девојка. Гестот На Историјата (Винил).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Гениј На Бад Пауел
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Гениј На Бад Пауел

Винил лп притискање Генијалноста На Бад Пауел, првично насловена Како Бад Пауелс Расположенија, е студи

DEN 370.24
Стивен Воблејеј-Закачам-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Стивен Воблејеј-Закачам-Винил

Нашиот француски пријател Стивен Воблеј возвраќа! По возвишениот тресење на ВАШИОТ TINGSZ ЕП, Стив повторн

DEN 576.00
Рампата - Дојдете Во Знаење-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Рампата - Дојдете Во Знаење-Винил

Дојдете Во Знаење Од Рој Ајерс Музичкиот Проект (РАМПАТА) сега е достапен на 140гр винил со врвна јакна...

DEN 555.20
Churchк Црква-Душа - Земја Винил ЛП
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Churchк Црква-Душа - Земја Винил ЛП

Актуелниот Забавувач На Годината На ЦМА, Churchк Черч, потврди дека новата музика е на повидок : " имам [нови]

DEN 239.84
Карла Џенев - Точка Цртичка-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Карла Џенев - Точка Цртичка-Винил

Перт уметникот Карла Џенев го најавува меѓународното издание на нејзиниот деби самонасловен рекорд Со

DEN 1.00
Ofege-Обидете Се И Љубов-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Ofege-Обидете Се И Љубов-Винил

Винил лп притискање Офеге е формирана во раните 1970ти од еден куп тинејџери на Колеџот Свети Григориј во

DEN 0.33
Заглавени Во Љубов О. С. Т. - Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Заглавени Во Љубов О. С. Т. - Винил

Винил лп притискање Оригинален саундтрак на филмот од 2013 година Резултатот Заглавен Во Љубовта беше со�

DEN 576.00
Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил

За Минијатурите, Швајцарскиот композитор И продуцент Семјуел Рајнхард бара неодредени техники на експ�

DEN 0.67
- Стан Во Центарот На Градот-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

- Стан Во Центарот На Градот-Винил

Седум инчен винил притискање Водењето Евиденција е гордо што го претставува новиот, но носталгичен зву�

DEN 2.33
Реј Вест Со Б-Летни Вибрации-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Реј Вест Со Б-Летни Вибрации-Винил

Најновиот од продуцентот Со седиште Во Бронкс, Реј Вест, е ветровит лежерен заеднички преглед на негови�

DEN 223.68
Интеракција [180-Грама Винил]
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Интеракција [180-Грама Винил]

Ова издание го претставува целосниот оригинален Албум На Бил Еванс Интеракција (Riverside RLP9445) Датумите го �

DEN 239.84
Џудит Овен-Повторно Откриен-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џудит Овен-Повторно Откриен-Винил

Винил лп притискање во гејтфолд јакна Вклучува дигитално преземање 2018 ослободување За повеќето уметни�

DEN 1.67
Изи-Ирина-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Изи-Ирина-Винил

"Ајрин" е деби албум од Изи (изречена окози), Трио со седиште Во Мелбурн првично поздравувајќи од Кернс во

DEN 576.00
Охајо Играчи-Мед
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Охајо Играчи-Мед

МЕДОТ е цитат; класичен; Душа / ФАНК / РС НАЈДОБАР албум! Тоа е 7ми студиски албум Од Играчите На Охајо обја

DEN 1.67
Единствениот Начин Е Нагоре-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Единствениот Начин Е Нагоре-Винил

Винил лп притискање Свештеникот Смоки Норфул, двократен добитник На греми наградата, води постапка со п

DEN 2.00
Џим Лодердејл-Надеж-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џим Лодердејл-Надеж-Винил

Плодниот, добитник На Греми Наградата, Џим Лодердејл испорача уште една серија песни кои дополнително г

DEN 576.00
Маркус Мачадо-Сини Дијаманти-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Маркус Мачадо-Сини Дијаманти-Винил

Длабоко И Душевно Истражување И Б За Патување! Маркус Мачадо, за љубителите На Д ' Анџело, Џими Хендрикс и

DEN 576.00
Денис Локориер-Гласот На Д-Р Хук-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Денис Локориер-Гласот На Д-Р Хук-Винил

Снимено Во Студиото Круг Хаус, Лондон, 20 Март 2002 година Освен Страна 2, песна 4 Унион Сити, Њу Џерси, Сад) Е �

DEN 1.33
Ренди Роџерс-Хелбент-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Ренди Роџерс-Хелбент-Винил

Винил лп притискање Малку врски во животот се покомплицирани од оние меѓу членовите на бендот...

DEN 576.00
Џон Мајал-Блуз Од Лорел Кањон-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џон Мајал-Блуз Од Лорел Кањон-Винил

По распадот На Блузбрејкерите Во 1968 Година, Мајал направи пауза од три недели во ЛОС анџелес и тоа му док

DEN 1.33