• Свеж
Антиката Франсин Цветни Граничи Волна Површина Килим, Темно Слива Злато, 7'6 9'6

Антиката Франсин Цветни Граничи Волна Површина Килим, Темно Слива Злато, 7'6 9'6

Buyers rating:
DEN 2.33

Од стоката

Антиката Килим Колекција. Рачно Изработени Традиционални Килими. Елегантните дизајни и богатите бои на овие теписи за наследство се инспирирани од античките персиски килими од 19 век. Специјално миење со билки им дава на овие килими сјај и стара патина. Оваа колекција е рачно тафтувана Во Индија од 100% рачно вртена, издржлива, врвна волна. Овие традиционални антички килими се совршено дополнително дополнување во вашиот дом за стилска надградба. Боја : Темна Слива/Злато. Големина : 7 ' 6 "х 9 '6". Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Волна Куп. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

ФАЛКЕН СВЕТСКО СВЕТСКИ 225 60- H ВИДОВИ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

ФАЛКЕН СВЕТСКО СВЕТСКИ 225 60- H ВИДОВИ

Falken Sinenta ST80 A / S е турнеја и перформанси, цела сезонска гума произведена за патнички возила и SUV Фалкен нуд

DEN 1535.84
Студената индустрија во форма на фламинго птици слоеви ленти графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност,
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Студената индустрија во форма на фламинго птици слоеви ленти графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност,

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 7196.00
Студената индустрија Сонцето Сончево сјај за бебиња со пастелни сончеви зраци, 48, дизајнирани од essес Бруггинк
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Студената индустрија Сонцето Сончево сјај за бебиња со пастелни сончеви зраци, 48, дизајнирани од essес Бруггинк

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

DEN 399.84